Příběhy naděje. Záleží jim na osudu druhých, pomáhají zdarma a ve volném čase

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
27. 12. 2021 6:51
Končící rok nepřinesl jen politické kauzy, smutné příběhy obětí pandemie či rozhádanou společnost v otázce očkování. Napsal i kapitoly s dobrým koncem, příběhy lidí, kterým nejsou lhostejné osudy druhých a jako dobrovolníci pomáhají. A mezi pozitivní příběhy patří i ty, které popisují lidi, kteří to i přes svůj handicap nevzdali. Takto je v roce 2021 zaznamenal deník Aktuálně.cz.
Foto: Zuzana Hronová

Dvojčata z Chebu pomáhají rodinám v nouzi, navíc pracují a studují. To se dá, tvrdí

Dvojčata Petra Zábranová a Věra Luhanová vyrůstala s dalšími dvěma sourozenci ve velmi chudé domácnosti matky samoživitelky. Toužily pomáhat lidem v nouzi, protože vědí, jak se cítí a co řeší. Vedle pomoci ve spolku Nádech stíhají nejen pracovat - Petra jako servírka, Věra jako záchranářka a ošetřovatelka v hospicu -, ale také ještě studovat. "To se dá, není to nic dramatického," říkají. Za svou pomoc získaly Cenu Via Bona.

Přečíst celý příběh

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 hodinami

Britka Ghislaine Maxwellová byla dnes v USA odsouzena k 20 rokům vězení za napomáhání finančníkovi Jeffreymu Epsteinovi zneužívat náctileté dívky

Zdroj: ČTK
před 9 hodinami

O deset procent se od září navýší plat části zaměstnanců ve veřejném sektoru

Od 1. září by měli dostat o deset procent přidáno nepedagogičtí pracovníci či lidé, kteří pracují v resortech, jako je kultura. Jde zhruba o 300 tisíc lidí. Po jednání na úřadu vlády to novinářům řekli ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) a předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. Konečnou shodu na růstu platů ve veřejném sektoru však předsedové vládních stran s odboráři nenalezli.

Před úterním jednáním odboráři požadovali přidání ve veřejném sektoru od července a uváděli, že se chtějí dohodnout na navýšení o 15 procent lidem se zmrazeným výdělkem a o 7,6 procenta ostatním. Devět odborových svazů veřejné sféry na podporu požadavků vstoupilo do stávkové pohotovosti, další čtyři je podporují. Koalice se s odboráři znovu sejde 19. července, kdy by podle Jurečky měla vzniknout dohoda nejen pro letošní rok, ale i pro rok 2023.

Zdroj: ČTK
Další zprávy