reklama
 
 

Příběhy hrdinů: Gynekolog na kole vybírá statisíce, seniorka bojuje za romskou osadu

Finalista kategorie Mladý srdcař Martin Kasík Foto: Nadace Via

Finalista kategorie Mladý srdcař Martin Kasík

"O velké přestávce bude ve škole probíhat prodej vánočních přání, jejichž autorem je Martin Kasík. Výtěžek z prodeje půjde na Konto Bariéry. Koupené výrobky si může každý buď ponechat, nebo je dále věnovat domovu seniorů v Novovysočanské ulici," psalo se v době adventu na stránkách Gymnázia J. Seiferta v Praze už dva roky po sobě.

S výrobou Martin začíná už začátkem podzimu a s blížícím se adventem se jeho úsilí stupňuje. Pro svoji akci vyrobil stovky přáníček a velkých dekoračních špejlí. "Pro celou komunitu školy je to velmi povznášející pocit, ostatní se velice rádi přidávají a pomáhají mu. Je až s podivem sledovat, jaký dopad akce má a kolik lidí se jí chce zúčastnit. Obdivuhodné na celé akci je to, že si ji vymyslel Martin sám," říká ředitelka gymnázia Pavlína Pospíšilová.

Vánoční a valentýnská přání Martin prodává nejen na gymnáziu, ale také v suchdolském květinářství paní Hamzové, která je největší Martinovou podporovatelkou, a právě díky ní Martin s vánočními sbírkami začal. Pravidelní zákazníci jejího květinářství vzali akci také za svou. "Zároveň se Martin v létě účastní suchdolského Restaurant Day, kde na svém stánku prodává vlastnoručně vyrobené jídlo a pečivo. Všechen výtěžek posílá na Konto Bariéry, vždy na konkrétní příběh. Za tu dobu už shromáždil téměř 60 tisíc korun a pomohl několika našim klientům," vyjmenovává Petra Seberová, spolupracovnice Konta Bariéry.

A proč se do toho všeho Martin vlastně pustil? "V posledních letech si více všímám, jak spousta lidí hledí jen na sebe a na ostatní nemyslí. Já doufám, že jsem někomu pomohl, i když je to někdy náročné skloubit s mými ostatními zájmy." Martinova přáníčka pomáhají vlastně dvakrát. Část jich je po prodeji ještě jednou smysluplně využita. Delegace zástupců školy, která tradičně před svátky navštěvuje nedaleký domov seniorů, je společně s Martinem předala osamělým seniorům.

autor: hrz | 23. 5. 2019 9:55

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama