reklama
 
 

Příběhy hrdinů: Gynekolog na kole vybírá statisíce, seniorka bojuje za romskou osadu

Finalista kategorie Dobrá firma - Bonami Foto: Bonami

Finalista kategorie Dobrá firma - Bonami

Už několik let po sobě zaměstnanci Bonami sbírají před Vánoci wishlist dárků od jednoho dětského domova a obdarovávají tak každoročně desítky dětí. Vloni se rozhodli tuto pomoc posunout ještě dále. Zjistili totiž, že štědrovečerní bramborový salát či vůně smaženého kapra není samozřejmostí pro každého. Některé maminky samoživitelky v Čechách nemají ani na to, aby suroviny na vánoční večeři pořídily, a tak raději Vánoce neslaví, aby to dětem nebylo líto.

Lidé z Bonami se rozhodli navázat spolupráci s Klubem svobodných matek a vytvořili pro ně kampaň #dikymamizavanoce. Na svém e-shopu prodávali virtuální potraviny pro vánoční večeři a lidé tak maminkám na ně přispívali.

Nakonec se podařilo vybrat přes půl milionu korun a více než stovka maminek tak svým dětem mohla dopřát hezčí Vánoce. Organizaci Klub svobodných matek po zaplacení večeří zbylo ještě přes 300 tisíc korun. Už předem se domluvili a také to komunikovali dárcům, že zbylé peníze využijí dále na kupováním obědů ve školách pro děti samoživitelek. Z krátkodobého projektu nakonec vznikla celoroční spolupráce, která by letos opět měla vyvrcholit velkou akcí #dikymamizavanoce.

autor: hrz | 23. 5. 2019 9:55

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama