reklama
 
 

Příběhy hrdinů: Gynekolog na kole vybírá statisíce, seniorka bojuje za romskou osadu

Finalista kategorie Dobrá firma - Vojanovy sady Foto: Jakub Plíhal

Finalista kategorie Dobrá firma - Vojanovy sady

Hlavní činností rodinné firmy Vojanovy sady je starat se o malostranské parky a zahrady, jako například o park Kampa (na snímku Werichova vila na Kampě), vrch Petřín či o stejnojmenné sídlo firmy. Neméně důležité pro ni je ale také pěstování sousedských vztahů. Dlouholeté propojení s lokalitou a jejími obyvateli započal zakladatel firmy Jindřich Pavliš už v roce 1980, tedy takřka před čtyřiceti lety. Před sedmi lety štafetu převzal jeho syn.

 "Poskytujeme třeba finanční, organizační či materiální pomoc při sousedských akcích na Malé Straně - jako jsou čarodějnice, masopust, candrbál nebo slavnosti Petřínská pálenka. Občas pomůžeme sousedům s údržbou nějaké zahrádky nebo dvorku nebo dodáme dříví na otop starším lidem, ale i na uvedené akce. Snažíme se vyjít vstříc také odborně, například poradit s konkrétní zahradou nebo nemocným stromem. A v neposlední řadě dlouhodobě zaměstnáváme lidi s hendikepem. Někteří z 'našich' šesti kluků u nás pracují třeba 20 či 30 let. Můj otec našim zaměstnancům v čase odstávek závodních dodávek obědů například i s chutí vařil. To tak trochu shrnuje klima v naší rodinné firmě," vyjmenovává Jindřich Pavliš ml. 

Dlouhodobě Vojanovy sady podporují také Komunitní centrum Kampa. "Můžeme kdykoliv zavolat a požádat o pomoc. Obecně jsou nápomocni všem dobročinným a bohulibým aktivitám v této lokalitě," shrnuje Barbara Šabachová z KC Kampa.

"Kolik času a peněz těmto aktivitám věnujeme, přesně nevím, filantropii spíše neměříme. Rámcově ji odhaduji jako řád nižších statisíců. Pomáháme rádi, je to součást sousedských vztahů, i naplňující zpětné vazby a důvěry mezi zbývajícími domorodci a živnostníky na Malé Straně," uzavírá Jindřich Pavliš.

autor: hrz | 23. 5. 2019 9:55

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama