Foto: Příběh piva z Chříče. Výrazná hořkost, vyvážená chuť. A podílejí se na něm lidi z ústavu

Foto: Příběh piva z Chříče. Výrazná hořkost, vyvážená chuť. A podílejí se na něm lidi z ústavu
Kostel svatých Petra a Pavla stojí v údolí Berounky už od třináctého století. Za posledních dvacet let vstal z trosek. Nyní mu znova hrozí zkáza.
Je v zátopové oblasti uvažované retenční zdrže u Křivoklátu.
Na kopečku, pár set metrů dál, si staví bývalá manželka Pavla Tykače Daniela Kuchtová bezpečný úkryt pro sebe a své přátele.
Stavba za více než miliardu korun má ochránit několik desítek vyvolených od zásahu atomové bomby i přílivu uprchlíků.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
24. 4. 2016 11:35
Nechtěl, aby lidé kupovali výrobky z jejich chráněné dílny ze soucitu. Petr Jakubíček začal tedy vařit pivo. Většina zaměstnanců pivovaru jsou klienti ústavu pro lidi s mentální hendikepem. Po roce rozšiřuje výrobu a přemýšlí, jaké další lahůdky by vrhl na trh.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy