Při motocyklových závodech v Jičíně havaroval jezdec mezi diváky. Pět lidí včetně motocyklisty utrpělo zranění

ČTK ČTK
Aktualizováno 15. 6. 2024 20:48
Při motocyklových závodech v Jičíně havaroval jezdec mezi diváky. Pět lidí včetně motocyklisty utrpělo zranění

Pět lidí bylo dnes před polednem zraněno při havárii závodníka mezi diváky při závodech historických motocyklů Cena města Jičína. Záchranáři dva diváky a závodníka odvezli do nemocnice v Jičíně. Dva diváky ošetřili na místě. Jedno ze zraněných bylo dítě. Policie nehodu vyšetřuje pro přečin ublížení na zdraví z nedbalosti. Případnému pachateli v případě odsouzení hrozí až dva roky vězení nebo zákaz činnosti. Sdělily to mluvčí záchranářů a policie Lucie Hanušová a Iva Kormošová.

Závodníka záchranáři převezli do nemocnice s bolestmi zad, hrudníku a nohy. Jeden z převezených diváků měl podezření na zlomeninu nohy a druhý měl povrchové zranění. "Na místo jsme vyslali čtyři pozemní posádky a vrtulník, který nakonec odletěl prázdný," uvedla Hanušová.

Cena města Jičína se jezdí na běžných silnicích v Koněvově a Markově ulici a po západním obchvatu města na silnici I/35. Nehoda se podle policie stala u kruhového objezdu, na němž se stýká Koněvova ulice a obchvat.

Organizátoři závodů nehodu nekomentovali. "Zatím se nebudeme vyjadřovat. Vše vyšetřuje policie," řekl předseda pořádajícího Automoto klubu Český ráj Jičín Dalibor Vik. Závody po nehodě pokračují. Dnes byly na programu tréninky, v neděli od 08:00 se pojedou samotné závody.

Závodů se účastní závodníci s historickými stroji. Nejmladší motocykly jsou zhruba dvacetileté, nejstarší byly vyrobené před druhou světovou válkou. Principem závodu je takzvaná jízda pravidelnosti, kdy závodník je odměňován za to, že jednotlivá kola absolvuje v co nejpodobnějších časech. Po dobu víkendových závodů jsou ulice i obchvat pro běžnou dopravu uzavřeny a řidiči musejí jezdit objížďkami.

 

Právě se děje

Další zprávy