Při autonehodě na Znojemsku zemřeli čtyři lidé, žena a dítě jsou ve vážném stavu

ČTK ČTK
Aktualizováno 11. 11. 2019 21:27
Čtyři lidé zemřeli a další tři utrpěli zranění při nehodě nedaleko Pavlic na Znojemsku. Na hlavní silnici ze Znojma do Moravských Budějovic se srazila tři osobní auta, po nehodě v nich zůstali zaklínění dva lidé.
Čtyři lidé zemřeli a další tři utrpěli zranění při nehodě nedaleko Pavlic na Znojemsku.
Čtyři lidé zemřeli a další tři utrpěli zranění při nehodě nedaleko Pavlic na Znojemsku. | Foto: Twitter/ PolicieCZ

"Čtyři lidé bohužel zemřeli ještě před příjezdem našich posádek, jejich zranění byla neslučitelná se životem. Dítě ve vážném stavu jsme letecky převezli do brněnské dětské nemocnice. Ženu s mnohočetnými poraněními a na řízené ventilaci jsme převezli do bohunické fakultní nemocnice," uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová. Dodala, že na místě byl ošetřen i lehce zraněný muž.

Policejní mluvčí Kamila Haraštová řekla, že osobní auto značky Audi, které jelo ve směru od Znojma na Jihlavu, vyjelo z neznámého důvodu do protisměru a čelně se srazilo s protijedoucím volkswagenem. Nehoda zasáhla i další automobil, který jel za volkswagenem ve směru do Znojma. Jeho řidič utrpěl lehká zranění.

"Zemřeli tři lidé ze čtyř, kteří cestovali v audi, a řidička volkswagenu, která v autě jela s dítětem. Dítě odvezli záchranáři, stejně jako jedinou přeživší pasažérku z audi," uvedla Haraštová. Policisté na místě nehody pokračují ve vyšetřování, zjišťují také totožnost zemřelých, dodala.

Silnice ze Znojma na Jihlavu byla večer uzavřená, objízdná trasa vedla směrem na Znojmo přes Boskovštejn, v opačném směru přes Vranovskou Ves a Šumnou. 

 

Právě se děje

Další zprávy