reklama
 
 

Prezidentská kandidatura? To už je na nové generaci, řekl Klaus a opřel se do Babiše

6. 1. 2019 12:42
Bývalý prezident Václav Klaus nevyloučil kandidaturu | Video: tv prima |  01:54
Bývalý prezident Václav Klaus nevyloučil, že by se mohl opět ucházet o prezidentský úřad. Domnívá se ale, že to je úkol pro nové generace. Prohlásil to v nedělním rozhovoru v pořadu Partie televize Prima.

"Nevím, jestli starý pán mého věku může o něco takového usilovat," řekl někdejší český prezident a předseda Václav Klaus na otázku týkající se jeho případné kandidatury na prezidenta. "Tahle možnost tady je, ale myslím, že to je už úkol pro nové generace," dodal. Nová generace si ale podle něj o to musí říct a musí se vyprofilovat.

Zda by prezidentem mohl být jeho syn Václav Klaus mladší, odpověděl, že se názorově vyprofiloval dobře a ukázal, že má odvahu foukat proti větru. "Jestli má schopnost přátelské komunikace s miliony voličů, to by se teprve muselo ukázat," řekl.

Klaus v rozhovoru taktéž komentoval vládu premiéra Andreje Babiše (ANO), kterou zkritizoval. 

Ohledně vlády také řekl, že nevidí od opozice žádnou hlubší analýzu politiky Babiše. Za hlavní problém vlády považuje, že jí chybí koncepce a celková strategie. Babišův úspěch u voličů podle něj tkví v dárcích v podobě například obědů pro školáky zdarma, ve slabosti opozice a v některých dobrých rozhodnutích, jako například nepodpořit pakt o migraci.

Otázky týkající se premiérovy rodiny či podnikání označil za nedůležité.

Klaus cítí rostoucí mezinárodní napětí. Za největší bezpečnostní problém označil Ukrajinu. "Ona sama je, řekl bych, ponoukána politickými elitami Západu včetně našich, aby co nejvíc provokovala Rusko a prezidenta Putina," řekl. Ruský prezident Vladimir Putin se podle něj "pořád chová opatrně a střízlivě a nenaskakuje na každou provokaci". "Což je štěstí, protože kdyby tam byl někdo chaoticky uvažující, tak by ten kotel mohl vybuchnout," dodal.

Video: Devadesátá léta byla nejúspěšnější dekádou této země, tvrdí Václav Klaus

Devadesátá léta byla nejúspěšnější dekádou této země, tvrdí Václav Klaus | Video: Radek Bartoníček |  02:03

autor: ČTK | 6. 1. 2019 12:42

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama