Letáky se Zemanem budeme dávat i do schránek, kde nechtějí reklamu, odhaluje start kampaně pošťačka

Martin Biben Martin Biben
18. 10. 2017 19:43
Na pražském Smíchově už lidé ve svých poštovních schránkách objevili letáky podporující opětovnou kandidaturu Miloše Zemana v dalších prezidentských volbách. Podle informací Aktuálně.cz se brzy, v některých městech už ve čtvrtek ráno, objeví i na dalších místech země. Letáky, na kterých je logo kampaně za prezidentovo zvolení Zeman znovu 2018, nechal vyrobit teplický podnikatel Jaroslav Třešňák.
Prezident Miloš Zeman.
Prezident Miloš Zeman. | Foto: Björn Steinz

Praha - Na přední straně je fotografie prezidenta v černém saku a červené kravatě s nápisem Ještě jeden životní příběh Miloše Zemana. Na dalších třech stranách si lidé budou moci připomenout klíčové okamžiky jeho života. Včetně roku 1998, kdy se stává předsedou vlády, nebo 2005, kdy vydává knihu Jak jsem se mýlil v politice.

"Letáky budeme roznášet ve čtvrtek a v pátek, máme je dávat do všech schránek, i těch, kde si nepřejí vkládat reklamní tiskoviny," uvedla poštovní doručovatelka z malého českého města, která si nepřála být z pochopitelných důvodů jmenována (redakce ale její jméno zná).

Foto: Aktuálně.cz

Sama pošťačka nafasovala 700 letáků, její dvě kolegyně také téměř tisícovku. Ve městě s výrazně méně než deseti tisíci obyvateli tak dostane Zemanův životopis do schránky každá rodina. "Je to celostátní akce," dodala.

Poprvé se propagační materiály zřejmě objevily na pražském Smíchově, upozornil na ně server Lidovky.cz. Zadavatelem a zhotovitelem letáků, které pravděpodobně brzy zaplaví celou zemi, je podle povinně uvedených údajů na přední straně teplický podnikatel Jaroslav Třešňák. Ten na e-mailem zaslané dotazy dosud neodpověděl, v SMS však uvedl, že jde o jeho soukromou věc.

Developer Třešňák, vlastnící společnost JTH Group, je podle dobře informovaného zdroje z blízkosti Hradu jedním ze sponzorů prezidentových reprezentačních plesů a měl zájem i o rozsáhlou investici na východě Ruska.

Sdružení Zeman znovu 2018 ke kampani zatím mlčí. Jeho mluvčí Barbora Filípková dosud nevzala telefon a nereagovala ani na zaslanou textovou zprávu. Letáky bude roznášet Česká pošta, její tiskový mluvčí Ivo Vysoudil však záležitost odmítl komentovat. "K obsahu zakázky soukromého subjektu se nebudeme vyjadřovat," řekl. Dotazy k akci zaslané SMS ignoroval i prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Svůj plán nevést žádnou volební kampaň zveřejnil Zeman na konci léta v rozhovoru pro Frekvenci 1. "Kdybych se rozhodl kandidovat, nepůjdu do žádné volební kampaně. Voliči by měli posuzovat výsledky mé práce v uplynulých pěti letech," uvedl. Od té doby svůj závazek několikrát zopakoval.   

 

Právě se děje

Další zprávy