Prezident Zeman zapálil v Uherském Brodě svíčku a odjel

ČTK ČTK
27. 2. 2015 19:45
"Na pietním místě je politik, který dělá tiskové konference, politická hyena. Tady máme jenom mlčet," řekl novinářům.
Prezident Miloš Zeman na pietním místě v Uherském Brodu.
Prezident Miloš Zeman na pietním místě v Uherském Brodu. | Foto: ČTK

Uherský Brod (Uherskohradišťsko) - Prezident Miloš Zeman se v pátek večer krátce zastavil v Uherském Brodě. Poklonil se zde památce obětí úterní tragédie, při které střelec zabil osm lidí a následně sebe. Zeman na pietním místě v těsné blízkosti budovy, kde se střelba odehrála, v tichosti položil květiny a zapálil svíčku. Přihlížely stovky lidí.

"Na pietním místě je politik, který dělá tiskové konference, politická hyena. Tady máme jenom mlčet a ti, kteří jsou věřící, se kromě toho mají modlit," řekl jen při odjezdu novinářům.

"Pan prezident je nyní zejména v mysli s pozůstalými obětí. Nebude se zapojovat do diskusí, které vypukly v souvislosti s bezpečnostními opatřeními," uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Předseda vlády Bohuslav Sobotka, který se dnes vrací ze zahraniční cesty, chce uctít památku obětí v Uherském Brodě v pondělí ráno. Na dotazy novinářů odmítl uvést přesný čas s tím, že má jít o tichou vzpomínku.

K tragickému případu dodal, že ve středu by měl ministr vnitra Milan Chovanec vládě podat informace. Sobotka předpokládá, že postup policie bude standardně prověřen.

V souvislosti s vhodností držení zbrojního pasu zřejmě duševně nevyrovnaným střelcem se domnívá, že by ministerstvo vnitra přijít s analýzou stavu a eventuálně navrhnout změnu pravidel.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Kosovo uznává méně než 100 ze 193 států OSN, uznání stáhla Ghana

Uznání Kosova už stáhlo 16 zemí, a nezávislost této bývalé jihosrbské provincie tak nyní podporuje méně než 100 ze 193 členských států OSN. O víkendu přišla do Bělehradu příslušná nóta z Ghany, informovala agentura Tanjug.

Srbsko tím zaznamenalo další úspěch ve svém diplomatickém úsilí přesvědčovat země, které uznaly nezávislost Kosova, aby od tohoto svého rozhodnutí ustoupily. Priština to ostře kritizuje a loni kvůli snaze Srbska o její diplomatické blokování zavedla stoprocentní cla na dovoz srbského zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy