Zeman dostal ve škole lentilky a žákovskou knížku. Ve světě se vyzná a trefí domů, stálo v ní

ČTK ČTK
Aktualizováno 1. 9. 2016 10:04
Prvňáky v základní škole ve Stochově na Kladensku přivítal první školní den prezident Miloš Zeman. Školákům rozdal památníky se svým podpisem a popřál jim, ať se brzy naučí číst. Ve škole dostal Zeman žákovskou knížku s hodnocením a od jednoho z žáků lentilky. Prvňáčky v Jihlavě přivítal i premiér Bohuslav Sobotka. Prvního září nastupuje poprvé do školy přibližně 115 500 prvňáků, je to zhruba o 1200 méně než v loňském roce.
Miloš Zeman dostal lentilky jako dárek.
Miloš Zeman dostal lentilky jako dárek. | Foto: ČTK

Stochov (Kladensko) – Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek ráno zahájil školní rok v základní škole ve Stochově na Kladensku. Prvňákům rozdal památníčky se svým podpisem a popřál jim hodně přátel. Zahájení školního roku přihlíželo několik stovek lidí, kromě rodičů se přišli podívat i obyvatelé Stochova.

"Chtěl bych vám popřát, abyste do těchto památníčků získali podpisy zajímavých lidí, a především svých kamarádů, které v té škole určitě najdete, neboť jedna z nejcennějších věcí je mít kamarády. Bez kamarádů se hezký život prožít nedá," uvedl prezident.

Od ředitele základní školy Milana Hampla dostal prezident žákovskou knížku se slovním hodnocením. "Matematika: výborně počítá, český jazyk: vynikající slovní zásoba, občanská výchova: zvládá s přehledem, zeměpis: zná svět, trefí domů," zaznělo mimo jiné v hodnocení, které ředitel před školou přečetl.

Ve Stochově byl Zeman jako prezident už potřetí. Loni, když na stochovské nádraží přijela replika vlaku československých legionářů, letos v červnu se vítal na stochovském nádraží s tehdejším rakouským prezidentem Heinzem Fischerem. Ze Stochova se pak společně přesunuli do blízkých Lán.

Prezident dětem řekl, že doufá, že budou brzy číst. Jeden z prvňáků se ho při přebírání památníku zeptal, zda byl letos na rybníku, a daroval prezidentovi lentilky. Zeman odpověděl, že byl na rybníku dvakrát.

Minulý školní rok prezident zahajoval školní rok v Základní škole Curieových v Praze. I zde s dětmi mluvil o knihách a zmínil, že kniha je nejlepší přítel.

Školní rok zahajoval i premiér Bohuslav Sobotka. Prvňáčky přivítal na základní škole Demlova v Jihlavě. Školákům popřál, ať se jim ve škole líbí.

Prvního září nastupuje poprvé do školy přibližně 115 500 prvňáků, je to zhruba o 1200 méně než v loňském roce.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Vítězem festivalu Írán:ci se stal snímek Róná, Azímova matka

Vítězným snímkem festivalu Írán:ci se stal celovečerní film Róná, Azímova matka afghánského režiséra Džamšída Mahmúdího působícího v Íránu. Cenu diváků získal Zámek snů, jehož režisérem je Rezá Mirkarimi, jedna z nejuznávanějších postav soudobé íránské kinematografie. Výsledky pořadatelé oznámili v pražském kině Světozor. Festival představující íránskou celovečerní, dokumentární i krátkou tvorbu se v úterý a ve středu přesouvá do Brna.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

D1 na Vysočině klouže, varují silničáři. V noci sněžilo, vyjely desítky sypačů

Okolo Jihlavy na 115. kilometru dálnice D1 platí varování před náledím, mezi 90. a 120. kilometrem může být vozovka kluzká. Podle dispečinku krajské správy silnic v kraji přes noc sněžilo, venku byly desítky sypačů. Na silnicích uvízlo několik kamionů, po ránu ale problémy se sjízdností silničáři nezaznamenali.

Sněžilo už v neděli v podvečer. "Venku bylo asi 90 sypačů, jelikož sněžilo i v noci, začaly znovu jezdit asi ve 2:00. Sem tam nějaký kamion v noci někde klouzal, ale teď už to jezdí," řekl dispečer.

Přes den bude na Vysočině zataženo, sněhových přeháněk ale bude podle meteorologů ubývat. Večer se může ojediněle tvořit mlha. Nejvyšší odpolední teploty budou od jednoho do tří stupňů Celsia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy