Zeman dostal ve škole lentilky a žákovskou knížku. Ve světě se vyzná a trefí domů, stálo v ní

ČTK ČTK
Aktualizováno 1. 9. 2016 10:04
Prvňáky v základní škole ve Stochově na Kladensku přivítal první školní den prezident Miloš Zeman. Školákům rozdal památníky se svým podpisem a popřál jim, ať se brzy naučí číst. Ve škole dostal Zeman žákovskou knížku s hodnocením a od jednoho z žáků lentilky. Prvňáčky v Jihlavě přivítal i premiér Bohuslav Sobotka. Prvního září nastupuje poprvé do školy přibližně 115 500 prvňáků, je to zhruba o 1200 méně než v loňském roce.
Miloš Zeman dostal lentilky jako dárek.
Miloš Zeman dostal lentilky jako dárek. | Foto: ČTK

Stochov (Kladensko) – Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek ráno zahájil školní rok v základní škole ve Stochově na Kladensku. Prvňákům rozdal památníčky se svým podpisem a popřál jim hodně přátel. Zahájení školního roku přihlíželo několik stovek lidí, kromě rodičů se přišli podívat i obyvatelé Stochova.

"Chtěl bych vám popřát, abyste do těchto památníčků získali podpisy zajímavých lidí, a především svých kamarádů, které v té škole určitě najdete, neboť jedna z nejcennějších věcí je mít kamarády. Bez kamarádů se hezký život prožít nedá," uvedl prezident.

Od ředitele základní školy Milana Hampla dostal prezident žákovskou knížku se slovním hodnocením. "Matematika: výborně počítá, český jazyk: vynikající slovní zásoba, občanská výchova: zvládá s přehledem, zeměpis: zná svět, trefí domů," zaznělo mimo jiné v hodnocení, které ředitel před školou přečetl.

Ve Stochově byl Zeman jako prezident už potřetí. Loni, když na stochovské nádraží přijela replika vlaku československých legionářů, letos v červnu se vítal na stochovském nádraží s tehdejším rakouským prezidentem Heinzem Fischerem. Ze Stochova se pak společně přesunuli do blízkých Lán.

Prezident dětem řekl, že doufá, že budou brzy číst. Jeden z prvňáků se ho při přebírání památníku zeptal, zda byl letos na rybníku, a daroval prezidentovi lentilky. Zeman odpověděl, že byl na rybníku dvakrát.

Minulý školní rok prezident zahajoval školní rok v Základní škole Curieových v Praze. I zde s dětmi mluvil o knihách a zmínil, že kniha je nejlepší přítel.

Školní rok zahajoval i premiér Bohuslav Sobotka. Prvňáčky přivítal na základní škole Demlova v Jihlavě. Školákům popřál, ať se jim ve škole líbí.

Prvního září nastupuje poprvé do školy přibližně 115 500 prvňáků, je to zhruba o 1200 méně než v loňském roce.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Armáda USA po incidentu pozastavila letecký výcvik Saúdů na Floridě

Americké velení dnes pozastavilo letecký výcvik saúdskoarabských vojenských studentů na třech floridských základnách. O opatření, které se týká 300 frekventantů, informoval média představitel armády Clay Doss. Důvodem je incident z minulého týdne, kde saúdskoarabský student na základně Pensacola zabil tři lidi.

Pachatelem, který se na základně účastnil výcviku, byl jednadvacetiletý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou dosud neznámé.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

USA, Kanada a Mexiko se dohodly na nové podobě obchodní smlouvy

Spojené státy, Kanada a Mexiko se dohodly na upravené podobě nové severoamerické dohody o volném obchodu. Diplomatičtí zástupci dnes dohodu podepsali v Mexiku, smlouvu však ještě musejí ratifikovat zákonodárci všech tří zúčastněných zemí. Upravená dohoda má podporu Bílého domu i amerických demokratů, kteří mají většinu ve Sněmovně reprezentantů USA a kteří požadovali změny oproti původní podobě smlouvy sjednané administrativou amerického prezidenta Donalda Trumpa už v loňském roce.

Demokratická šéfka Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiová dnes uvedla, že upravená dohoda je nesrovnatelně lepší než původní plán Trumpovy administrativy z loňského roku. Dodala, že úpravy zahrnují například přísnější pravidla pro trh práce a ochranu životního prostředí.

Trump sám dnes zdůraznil, že nová obchodní dohoda bude pro Spojené státy "skvělá". "Bude to nejlepší a nejdůležitější obchodní dohoda, jakou kdy USA uzavřely," prohlásil. "Konečně skončí naše nejhorší obchodní dohoda, NAFTA," dodal prezident.

Zdroj: ČTK
Další zprávy