Prezident Zeman: Pražský Hrad dostane 100 milionů na protiterostická opatření

Domácí Domácí
Aktualizováno 31. 7. 2016 12:00
Pražský Hrad dostane od ministerstva obrany 100 milionů korun na protiteroristická opatření. "Pražský Hrad je možným cílem teroristického útoku. Nebudu říkat, na jaká opatření ta peníze půjdou, abych teroristům neusnadňoval práci," uvedl Zeman. V rozhovoru pro Blesk TV také obhajoval ozbrojování občanů.
Prezident Miloš Zeman.
Prezident Miloš Zeman. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Pražský Hrad dostane od ministerstva obrany 100 milionů na bezpečnostní opatření. Uvedl to prezident Miloš Zeman v rozhovoru pro Blesk TV. "Pražský Hrad je možným cílem teroristického útoku. Nebudu říkat, na jaká opatření ta peníze půjdou, abych teroristům neusnadňoval práci," uvedl Zeman.

Modem operandi teroristů je podle Zemana zabít co nejvíce lidí. "A to je v hlavním městě, v metru, na nádraží nebo právě na Hradě," dodal prezident.

Podobná opatření, jaké chystá na Hradě, by se podle Zemana měla zavést v celé republice. "Hranice republiky může chránit armáda, policie, mohou to být i elektronická detenční zařízení. Já bych se sám v případě velké migrační vlny ani tomu plotu nebránil," dodal Zeman.

Kvůli hrozbě terorismu požaduje také rychlé deportace odmítnutých žadatelů o azyl: "Řešení vidím v deportaci všech těch, kdo nezískají v příslušné zemi azyl. Těch, jak je známo, je většina," řekl prezident. Chce také deportovat "fanatické imámy, kteří v mešitách rozsévají nenávist".

První dáma si pořídila zbraň

Zároveň by se podle něj Češi měli umět bránit sami - například by jim stát měl umožnit držet zbraň. "Lidé si budou muset zvyknout na to, že zbraň nebudou mít schovanou ve skříni, ale budou muset být připraveni na situace, že ji budou muset použít," řekl Zeman.

Kdyby podle něj při útoku v Nice, kdy útočník najel do davu lidí kamionem, byl někdo se zbraní, mohl útočníka zastřelit. Zmínil také, že zbrojní pas a revolver už si pořídila i jeho manželka.

 

Právě se děje

Další zprávy