Prezident Zeman podepsal rozpočet na příští rok se schodkem 60 miliard korun

ČTK ČTK
19. 12. 2016 17:54
Miloš Zeman podepsal státní rozpočet pro rok 2017. Rozpočet počítá se schodkem 60 miliard korun. Rozpočet počítá mimo jiné s růstem platů učitelů a zdravotníků, zvýšením odvodů za státní pojištěnce do zdravotnictví a s růstem důchodů.
Miloš Zeman.
Miloš Zeman. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha – Prezident Miloš Zeman podepsal státní rozpočet na příští rok. Schválený rozpočet počítá se schodkem 60 miliard korun, což je proti letošku o deset miliard korun méně. Na twitteru o tom informoval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) však už při schvalování ve Sněmovně řekl, že očekává lepší výsledek hospodaření.

Celkové příjmy rozpočtu představují 1249,3 miliardy korun a výdaje 1309,3 miliardy korun. ČR měla přebytkový státní rozpočet v prvních třech letech své samostatné existence. Nejvíce v roce 1994, kdy byl přebytek 10,4 miliardy korun.

Rozpočet počítá mimo jiné s růstem platů učitelů a zdravotníků, zvýšením odvodů za státní pojištěnce do zdravotnictví a s růstem důchodů. Poslanci v něm při závěrečném schvalování přidali například peníze na platy akademických a výzkumných pracovníků na vysokých školách nebo na sociální služby.

 

Právě se děje

Další zprávy