Zeman jmenuje Ťoka ministrem dopravy na začátku prosince

ČTK Domácí ČTK, Domácí
Aktualizováno 18. 11. 2014 16:27
Dosavadní šéf Skansky Ťok to uvedl po schůzce s hlavou státu.
Dan Ťok
Dan Ťok | Foto: Skanska a.s.

Praha - Prezident Miloš Zeman jmenuje Dana Ťoka ministrem dopravy. Po schůzce s hlavou státu na Pražském hradě to řekl sám Ťok. Ke jmenování dojde 4. prosince v 11 hodin.

Při více než hodinové schůzce se prý bavili o koncepci v dopravě, o střetu zájmů se nemluvilo.

Podle Ťoka se Zeman ptal například na železniční a vodní dopravu, zajímaly ho také manažerské schopnosti Ťoka. Budoucí ministr dopravy také řekl, že chce znát jméno nového šéfa Ředitelství silnic a dálnic co nejdříve, nejpozději do konce roku.

Prezident Ťoka pozval na jednání expertního týmu v Lánech, které se koná 29. listopadu. "A také na prezidentský summit rozšířené Visegrádské čtyřky o Slovinsko a Rakousko, jenž se uskuteční ve dnech 11. a 12. prosince 2014 na Pražském hradě a bude se zabývat problematikou dopravní infrastruktury ve střední Evropě, včetně tzv. transevropských dopravních sítí," uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Ťok už se minulý týden sešel s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD), který s kandidaturou bývalého šéfa stavební společnosti Skanska souhlasil. Ťok rozptýlil obavy premiéra z možného střetu zájmů. Shodli se rovněž na hlavních úkolech, které před novým ministrem stojí.

Ťok bude muset podle dřívějších vyjádření prezidenta řešit mimo jiné urychlení dopravní výstavby. Zemanovi nevadí, že Ťok nepřichází z politiky. Prezident řekl, že nemá námitky proti úspěšným podnikatelům a manažerům.

Ťoka navrhlo hnutí ANO. Podnikatel nahradí Antonína Prachaře, který rezignoval.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy