Nejzajímavější řečník konference, chválí Zemana v USA

ČTK ČTK
3. 3. 2015 10:30
Prezident Miloš Zeman sklidil se svým projevem na konferenci Americko-izraelského výboru pro veřejné záležitosti úspěch. Jeho projev je hodnocen jako velké překvapení.
Projev Miloše Zemana - ilustrační foto
Projev Miloše Zemana - ilustrační foto | Foto: Ludvík Hradilek

Washington - Jako výmluvný zhodnotil list The Washington Post pondělní projev českého prezidenta Miloše Zemana na konferenci Americko-izraelského výboru pro veřejné záležitosti (AIPAC).

Podle listu byly Zemanovy výroky zajímavější než slova jiných řečníků, třeba stálé velvyslankyně USA při OSN Samanthy Powerové a bezpečnostní poradkyně amerického prezidenta Susan Riceové.

Mezi řečníky byl také izraelský premiér Benjamin Netanjahu a slova mnohých z nich se vztahovala k izraelským obavám z nukleárně vyzbrojeného Íránu.

Solidarita s Izraelem

Zemanovo "Jsem Žid" vyřčené jako ztotožnění se s existenčními obavami Izraelců mělo podle washingtonského listu úspěch. Český prezident měl na mysli nebezpečí v podobě islámského terorismu. Celý Zemanův projev najdete ZDE.

Newyorský list Algemeiner, zaměřený na informace o židovstvu a Izraeli, vyzdvihl Zemanovu výzvu světu k solidaritě s Izraelem. Je to podle něj první krok v boji proti islámskému terorismu, který by měla podle prezidenta zaštítit Rada bezpečnosti OSN.

Zemanův boj proti terorismu

List The Times of Israel popsal Zemanův projev jako návod k boji proti terorismu ve dvou krocích - tím prvním je projev solidarity a druhým pak koordinovaná akce celého světa, pokud možno pod mandátem RB OSN. Izraelský list připomněl, že se Zemanovi dostalo bouřlivých ovací.

Zpravodajský server Breitbart, založený komentátorem Andrewem Breitbartem s cílem poskytovat komentáře a analýzy, přinesl většinu Zemanových výroků pronesených před plným sálem s kapacitou 16 000 míst a označil Zemana za nečekané překvapení konference.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Němečtí ekologové se odvolali proti rozhodnutí, které povoluje dřívější obnovení stavby Nord Stream 2

Německé ekologické organizace se odvolaly proti rozhodnutí, které povoluje dřívější obnovení výstavby plynovodu Nord Stream 2 v německých vodách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy