Prezident vyznamená hrdinu od Tobruku

pra
26. 10. 2007 10:13
Válečného veterána stíhal komunistický režim
Válečného hrdinu vyznamená prezident republiky ve Vladislavském sále.
Válečného hrdinu vyznamená prezident republiky ve Vladislavském sále. | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Praha - Za druhé světové války bojoval Stanislav Hnělička, který utekl z protektorátu a přidal se ke Spojencům, v africké poušti. V neděli 28. října mu Václav Klaus udělí vysoké vyznamenání.

Po válce Hněličku pronásledoval komunistický režim, píše deník MF Dnes.

Hnělička už je držitelem medaile Za chrabrost. Jeho zkušenosti z afrických bojů nyní využívá i režisér Václav Marhoul, který natáčí válečný snímek Tobruk.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy