Prezident Václav Klaus u soudu. Ústavního

Prezident Václav Klaus u soudu. Ústavního
Prezident Václav Klaus vchází do budovy Ústavního soudu v Brně.
Prezident Klaus vchází do budovy Ústavního soudu. Pohled z druhé strany.
Jindřich Forejt ukazuje prezidentovi, kde je jeho místo v jednací síni.
Prezident Klaus se zdraví s europoslancem Vladimírem Železným, někdejším podnikatelem a ředitelem televize Nova.
Foto: Ondřej Besperát
Ondřej Besperát
25. 11. 2008 10:46

Brno - K Ústavnímu soudu dorazil v úterý 25. listopadu prezident Václav Klaus, zarytý odpůrce Lisabonské smlouvy.

Smlouva prochází před ústavními soudci zátěžovým testem. Mají rozhodnout, zda je dokument v souladu s českou ústavou. Teprve pokud ji shledají nezávadnou, měli by se smlouvou zabývat zákonodárci.

Online od soudu: Vláda má argumenty z říše snů, řekl Klaus

&nbsp

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy