Šéf Akademie věd Drahoš se rozhodne o kandidatuře na Hrad na jaře. Podporu konkrétní strany nehledá

Domácí Domácí
27. 10. 2016 8:40
Předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš zvažuje kandidaturu na post prezidenta. Definitivně se však sedmašedesátiletý fyzikální chemik rozhodne až na konci března příštího roku, kdy končí jeho funkční období předsedy Akademie věd, řekl to v rozhovoru pro čtvrteční vydání deníku Právo. "Pokud bych kandidoval, nechtěl bych být spojován s žádnou konkrétní politickou stranou," zdůraznil s tím, že by uvítal průřezovou politickou podporu. Aby případně mohl porazit současného prezidenta Miloše Zemana, musel by získat na svou stranu část jeho voličů. "Myslím si, že je to možné, ale nebude to snadné," dodal Drahoš.
Jiří Drahoš.
Jiří Drahoš. | Foto: Vojtěch Marek
 

Právě se děje

před 44 minutami

Rusko otestovalo start hyperzvukové střely Cirkon poprvé z vojenského plavidla

Rusko úspěšně vyzkoušelo nejnovější hyperzvukovou střelu Cirkon (Zirkon), která byla poprvé odpálena z vojenského plavidla. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na nejmenované vojenské zdroje. Test se odehrál už v minulém měsíci.

Raketa Cirkon dosahuje podle starších výroků prezidenta Vladimira Putina devítinásobku rychlosti zvuku a při doletu až 1000 kilometrů může zasahovat námořní i pozemní cíle.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Lídrem STAN pro podzimní krajské volby bude v Plzeňském kraji regionální předseda hnutí a současný hejtmanův náměstek pro dopravu Pavel Čížek

O tom, že Čížek povede kandidátku, hovořilo hnutí už loni, ve čtvrtek pozici stvrdil jeho regionální sněm. Řekl to pro ČTK krajský manažer Václav Cinádr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy