Převoz munice z areálu u Vrbětic do Květné skončil. Materiál zaplnil sedmnáct skladů

ČTK ČTK
14. 12. 2015 11:56
Převoz munice z areálu u Vrbětic na Zlínsku do armádních skladů v Květné na Svitavsku zřejmě skončil. Celkem sem bylo přemístěno asi 2100 tun materiálu, naposledy dělostřelecké střelivo společnosti Imex Group, řekl vedoucí muničního areálu v Květné Vojtěch Pražan. Ve Vrběticích vybuchly loni dva sklady s vojenským materiálem včetně munice, které si pronajímala právě ostravská firma Imex Group. Při prvním výbuchu zahynuli dva její zaměstnanci. Policie obě události vyšetřuje jako úmyslné obecné ohrožení. "Nepředpokládáme, že k nám z Vrbětic bude ještě něco navážet, pokud se tam neobjeví něco nepředvídaného," uvedl Pražan. Materiál z Vrbětic zaplnil celkem 17 z 20 zprovozněných skladů.
Převoz munice z Vrbětic
Převoz munice z Vrbětic | Foto: Twitter / Ministerstvo vnitra
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 45 minutami

KLDR odpálila podle Soulu balistickou raketu krátkého doletu

KLDR odpálila do moře balistickou raketu krátkého doletu, informovala agentura AP s odvoláním na jihokorejskou vládu. Střela spadla zřejmě do vod mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, uvedla agentura Kjódó. Severokorejský velvyslanec při OSN zhruba v téže době na Valném shromáždění OSN v New Yorku vyzval Spojené státy, aby upustily od "nepřátelské politiky" vůči Severní Koreji.

Vypuštění rakety nepředstavuje okamžitou hrozbu pro americký personál, území ani pro spojence USA, sdělila v reakci armáda Spojených států, která má v Jižní Koreji na 28 000 vojáků. Odpálení střely však podle ní "zdůraznilo destabilizující dopady nedovoleného" severokorejského zbrojního programu.

Testy balistických raket zakazují KLDR rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Soul nejprve informoval o blíže neurčené střele, kterou KLDR odpálila do moře východně od svých břehů. Japonsko už tehdy uvedlo, že by mohlo jít o balistickou raketu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy