reklama
 
 

Přepadnou mě piráti, namluvil ženě podvodník na seznamce. Vylákal z ní dva miliony

6. 2. 2019 13:35
Třiačtyřicetiletá žena z Břeclavska přišla o dva miliony korun, které postupně poslala muži, se kterým se seznámila přes internet. Tvrdil jí, že potřebuje pomoct s převodem svého majetku, protože by ho na cestě z Ameriky do Japonska mohli přepadnout somálští piráti. Případem se zabývá policie.

Žena se s dotyčným seznámila prostřednictvím internetové seznamky loni v prosinci, vydával se za lodního inženýra. "Při sdělování dojmů jí uvedl, že právě cestuje na lodi z Jižní Ameriky do Japonska, kde mohou posádku přepadnout somálští piráti, a proto nutně potřebuje odeslat své cennosti i finance do Evropy," uvedla mluvčí Kamila Haraštová.

Žena souhlasila s tím, že peníze mohou být převedeny na její účet. A právě při této nabídce se podle policie stala zásadní chyba. "Muž svoji novou přítelkyni požádal o zaplacení nezbytných poplatků, které jsou s převodem spojené. Žena začala postupně odesílat do zahraničí peníze," uvedla mluvčí.

Muž následně ženu opakovaně kontaktoval s tím, že je potřeba uhradit ještě další a další peníze. A pak už podle policie následoval známý scénář - internetový přítel přestal komunikovat a žena pojala podezření, že něco není v pořádku. A nemýlila se, žádných cenností ani většího finančního obnosu se od lodního inženýra nedočkala.

"Zarážející je ovšem suma, o kterou díky své důvěřivosti přišla. Při sečtení odeslaných financí se ukázalo, že její internetový vztah ji stál více než dva miliony korun. Právě takovou částku odeslala na různá zahraniční konta," uvedla mluvčí.

Policie opětovně upozorňuje na rizika spojená s komunikací na sociálních sítích. Anonymita internetu umožňuje podvodníkům jednoduše vyhledávat potenciální oběti. "S obdobnými případy se policie potýká neustále. Pachatelé při komunikaci přesvědčují své nové známosti o tom, že jsou v tíživé životní situaci, a bohužel se jim to mnohdy podaří. Ostatně popsaná událost je toho důkazem," uvedla mluvčí.

Video: "Lamač srdcí" na schůzkách okrádal dívky

Lamač srdcí na schůzkách okrádal dívky. Seznamoval se s nimi na internetu | Video: PČR |  00:29

autor: ČTK | 6. 2. 2019 13:35

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama