Mimořádná zpráva

Premiér Sobotka: Válka vlády s prezidentem by byla malicherná a hloupá

Domácí Domácí
22. 12. 2015 19:12
Prezidentská kancelář navrhuje, aby Úřad vlády komunikoval s Hradem skrze prostředníka. Návrh přichází po zmatcích kolem novoročního obědu. Sobotka minulý týden oznámil, že na žádost Hradu bude oběd bez účasti manželek. Ovčáček Sobotkovu verzi nepotvrdil a označil ji za lež. To ale odmítl úřad vlády, podle kterého toto stanovisko tlumočil ředitel hradního protokolu Forejt. Sobotka v rozhovoru pro rádio Impuls upřesnil, že nakonec se odehraje novoroční oběd ve standardním formátu – prezident, premiér a jejich manželky.
Zeman a Sobotka
Zeman a Sobotka | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) v rádiu Impuls potvrdil, že na novoroční oběd do Lán nakonec půjde s manželkou. Sobotka v minulém týdnu napsal na sociální síť Twitter, že Hrad si přeje, aby byl oběd pracovní bez účasti manželek.

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček poté uvedl, že Hrad tento požadavek nikdy nevznesl. To ale odmítl úřad vlády, podle kterého toto stanovisko tlumočil ředitel hradního protokolu Forejt.

Prezidentská kancelář v úterý navrhla možnost určit prostředníka, který by měl na starosti komunikaci mezi Hradem a Strakovou akademie, aby se dalo vyhnout podobným nedorozuměním.

Bohuslav Sobotka na Impulsu vysvětloval, že dnešní vyjádření prezidentova mluvčí nebude komentovat: "Není důvod, abych komentoval pana Ovčáčka. Prostřednici potřeba nejsou. Naopak prostřednici všechno komplikují, viz pan Forejt a pan Ovčáček. Já jsem pro to, abychom s panem prezidentem mluvili přímo a narovinu…. Já jsem trpělivý člověk, a když se podíváme na ty poslední dva roky, nejsme země, kdy by válčila vláda s prezidentem. Já bych to považoval za malicherné a hloupé," řekl.

Sobotka upřesnil, že novoroční oběd se odehraje ve standardním formátu – prezident, premiér a jejich manželky.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Sněmovna schválila dodatečné zvýšení důchodů o 300 Kč od ledna nad zákonnou valorizaci a příspěvek 500 korun za každé vychované dítě od roku 2023.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Skupina Letiště Praha se loni propadla do provozní ztráty, odbavila nejméně lidí za 25 let

Skupina Letiště Praha se loni propadla do provozní ztráty 687 milionů korun z předloňského provozního zisku 4,7 miliardy korun. Uvedla to v tiskové zprávě. Negativní vliv na hospodaření měla podle ní krize v letecké dopravě způsobená pandemií covidu-19, která zapříčinila pokles počtu cestujících téměř o 80 procent.

Skupina podotkla, že tento stav významně ovlivnil také služby odbavení cestujících i letadel, které poskytuje dceřiná společnost Czech Airlines Handling. Pokles provozu i částečná nejistota na trhu se pak dotkly i segmentu údržby letadel, kterou zajišťuje Czech Airlines Technics. Pražské letiště v roce 2020 odbavilo 3,66 milionu cestujících, což je nejméně za posledních 25 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy