Premiér Nečas veřejně přiznal: Mé manželství je v krizi

Domácí Domácí
17. 1. 2013 9:41
S manželkou Radkou už nežijí ve společné domácnosti
Premiér Petr Nečas s manželkou Radkou
Premiér Petr Nečas s manželkou Radkou | Foto: ČTK

Praha - Premiér Petr Nečas veřejně promluvil o svém soukromí a oznámil, že jeho dlouholeté manželství prochází vážnou krizí. S manželkou Radkou už nežijí ve společné domácnosti.

"Můžeme potvrdit, že naše manželství prochází složitým obdobím. Dostali jsme se do obdobné situace jako řada jiných manželství. Už dlouhodobě nejsme schopni sladit naše představy o rodinném a pracovním životě, byť jsme se o to oba poctivě snažili," uvedli ve společném prohlášení Petr a Radka Nečasovi.

"Již několik měsíců žijeme odloučeně," přiznali v textu, který ve čtvrtek ráno rozeslal Úřad vlády.

Debaty o stavu premiérova manželství zesílily poté, co Petr Nečas odvolal tradiční novoroční oběd s prezidentem. Tam premiéři zpravidla vždy docházeli s manželkami.

O vážných trhlinách premiérova manželství se v politických kuloárech spekuluje už delší dobu. A to zpravidla v souvislosti s jeho pravou rukou Janou Nagyovou, která je premiérovi prakticky neustále na blízku.

Petr Nečas ale v bulvárním deníku Blesk uvedl, že za krachem jeho vztahu s manželkou nestojí nikdo třetí.

"Příčinou naší stávající rodinné situace není nikdo třetí, a to ani na mé straně, ani na straně mé ženy," tvrdí.

Kdy a zda dojde k rozvodu, ještě premiérský pár neví. "V tuto chvíli nemáme konkrétní představu, jak tuto situaci budeme nadále řešit," uvedli.

Petr Nečas je druhý premiér, kterého ve funkci zastihla krize v soukromí. Už jeho předchůdce Mirek Topolánek během výkonu funkce premiéra odešel od své dlouholeté manželky Pavly a přiznal vztah s tehdejší poslankyní ODS Lucií Talmanovou.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Peking ruší kvůli šíření viru oslavy čínského Nového roku

Ve snaze zabránit šíření nového koronaviru zrušil Peking všechny velké akce spojené s oslavami lunárního Nového roku,  jehož příchod připadá na sobotu. 

Úřad čínské metropole pro turistiku uvedl, že se tím snaží omezit shromažďování lidí a že zdraví má přednost.

Koronavirem se v Číně doposud nakazilo více než 600 lidí, 17 jich zemřelo. Několik měst přerušilo provoz veřejné dopravy a požádalo obyvatele, aby nikam nevyjížděli, pokud to není nezbytně nutné.

Další zprávy