Premiér Nečas veřejně přiznal: Mé manželství je v krizi

Domácí Domácí
17. 1. 2013 9:41
S manželkou Radkou už nežijí ve společné domácnosti
Premiér Petr Nečas s manželkou Radkou
Premiér Petr Nečas s manželkou Radkou | Foto: ČTK

Praha - Premiér Petr Nečas veřejně promluvil o svém soukromí a oznámil, že jeho dlouholeté manželství prochází vážnou krizí. S manželkou Radkou už nežijí ve společné domácnosti.

"Můžeme potvrdit, že naše manželství prochází složitým obdobím. Dostali jsme se do obdobné situace jako řada jiných manželství. Už dlouhodobě nejsme schopni sladit naše představy o rodinném a pracovním životě, byť jsme se o to oba poctivě snažili," uvedli ve společném prohlášení Petr a Radka Nečasovi.

"Již několik měsíců žijeme odloučeně," přiznali v textu, který ve čtvrtek ráno rozeslal Úřad vlády.

Debaty o stavu premiérova manželství zesílily poté, co Petr Nečas odvolal tradiční novoroční oběd s prezidentem. Tam premiéři zpravidla vždy docházeli s manželkami.

O vážných trhlinách premiérova manželství se v politických kuloárech spekuluje už delší dobu. A to zpravidla v souvislosti s jeho pravou rukou Janou Nagyovou, která je premiérovi prakticky neustále na blízku.

Petr Nečas ale v bulvárním deníku Blesk uvedl, že za krachem jeho vztahu s manželkou nestojí nikdo třetí.

"Příčinou naší stávající rodinné situace není nikdo třetí, a to ani na mé straně, ani na straně mé ženy," tvrdí.

Kdy a zda dojde k rozvodu, ještě premiérský pár neví. "V tuto chvíli nemáme konkrétní představu, jak tuto situaci budeme nadále řešit," uvedli.

Petr Nečas je druhý premiér, kterého ve funkci zastihla krize v soukromí. Už jeho předchůdce Mirek Topolánek během výkonu funkce premiéra odešel od své dlouholeté manželky Pavly a přiznal vztah s tehdejší poslankyní ODS Lucií Talmanovou.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Baseballisté skončili na ME pátí a zahrají si o OH v Tokiu

Čeští baseballisté obsadili na mistrovství Evropy páté místo a zahrají si o olympijské hry v Tokiu 2020. Reprezentace dnes v utkání o pátou příčku, která jako poslední zajišťovala postup do kvalifikace, zdolala díky homerunům Martinů Červenky a Schneidera v Bonnu domácí Německo 4:3.

 

Baseballisté porazili Německo už v závěrečném utkání ve skupině (10:6) a zvládli i druhý zápas se stejným soupeřem. Domácí se radovali z dvoubodového vedení po druhé směně, ale ve třetí se při dvou obsazených metách opřel do míče jediný český hráč působící v USA Červenka, poslal jej za hrazení a otočil na 3:2.

 

Na začátku šesté směny se povedlo Němcům srovnat, ale svým třetím homerunem v turnaji získal vítězný bod Schneider, který se vzápětí zaskvěl i v obraně. V deváté směně soupeř obsadil všechny mety bez autu, ale česká spojka chytila těžký odpal a týmu se v jedné rozehře povedlo zahrát dvojaut a zabránit bodu. Schneider zápas také ukončil, chytil snadný míč ze vzduchu a odstartoval českou radost.

 

Na nadhozu se šest směn držel Marek Minařík. Od sedmé zápas bez bodu dokončil a těžkou situaci v závěru zvládl levoruký Jan Novák.

 

Evropsko-africká olympijská kvalifikace začne ve středu v Boloni a Palermu. Účast v Tokiu si zajistí vítěz, druhý tým bude mít šanci hrát o olympiádu příští rok v závěrečné kvalifikaci na Tchaj-wanu.

 

Účastníky olympijské kvalifikace s českým týmem budou Nizozemsko, Itálie, Izrael, Španělsko a Jihoafrická republika.

Další zprávy