Foto: Premiér navštívil NBÚ, slova ministra Zaorálka o útoku z Ruska označil za spekulace

Foto: Premiér navštívil NBÚ, slova ministra Zaorálka o útoku z Ruska označil za spekulace
Národní bezpečnostní úřad sídlí v bývalém košířském pivovaru v Praze.
Zajišťuje bezpečnostní prověrky osob.
Tiskové konference nepořádá často. Dnes přijel premiér.
Deset let byl ředitelem Dušan Navrátil. Odolal přání Hradu a neudělil bezpečnostní prověrku Vratislavu Mynářovi.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
1. 2. 2017 19:30
Národní bezpečnostní úřad má nového šéfa. Dušana Navrátila vystřídal dlouholetý šéf kontrarozvědky Jiří Lang. Navrátil má vybudovat nový úřad kybernetické bezpečnosti.
 

Právě se děje

před 7 minutami

Členové představenstva Key Ivestment půjdou na čtyři a pět let do vězení

Bývalí členové představenstva investiční společnosti Key Investments (KI) Daniel Brzkovský a Klára Fenstererová půjdou na pět a čtyři roky do vězení. Tresty jim v pondělí potvrdil odvolací soud. Někdejší manažer firmy v letech 2004 až 2011 podle soudu vědomě nakupoval vysoce rizikové cenné papíry, které nebyly veřejně obchodovatelné a po krachu firmy KI byly bezcenné. Žena na společnost nedostatečně dohlížela. Dvojice způsobila klientům škodu v řádu stamilionů korun.

Odvolací senát uznal bývalé členy představenstva KI vinnými z porušení povinnosti při správě cizího majetku a z porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže. Oba vinu odmítají. Brzkovský dnes novinářům řekl, že pouze udělal špatná obchodní rozhodnutí. "Těch pochybení tam byla celá řada, ale žádná z nich nedosáhla úrovně trestného činu," prohlásil. Dodal, že činy rozhodně nespáchal úmyslně.

Čtyřleté vězení pro Fenstererovou pak Brzkovský označil vzhledem k tomu, že má dvě děti, za likvidační. Žena podle něj sehrála v případu podobnou úlohu jako manažerka Alena Šťastná, kterou prvoinstanční soud zprostil obžaloby. Státní zastupitelství se proti tomu neodvolalo, a její osvobození tak již nabylo právní moci. Fenstererová se odvolacího řízení nezúčastnila, požádala o konání v nepřítomnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy