Přehledně: Která jména se skloňují v souvislosti se zátahem ÚOOZ

Domácí ČTK Domácí, ČTK
14. 10. 2015 12:01
Policie od úterý zasahuje na několika místech v Praze a v Olomouckém kraji, důvodem má být korupce, která mířila jak na politiky, tak do policejních řad. Zadržen byl například bývalý ministr vnitra Ivan Langer (ODS) nebo podnikatel Ivan Kyselý. Olomoucký hejtman Jiří Rozbořil (ČSSD), u kterého policie také byla, ve středu nedorazil do práce. Policie zatím nechce nic dalšího prozradit, dosud nikoho neobvinila. Projděte si v přehledné grafice jména všech lidí, kteří v případu figurují.

Praha - Policie od úterý zasahuje na několika místech v Praze a v Olomouckém kraji, důvodem má být korupce, která mířila jak na politiky, tak do policejních řad.

Zadržen byl například bývalý ministr vnitra Ivan Langer (ODS) nebo podnikatel Ivan Kyselý. Olomoucký hejtman Jiří Rozbořil (ČSSD), u kterého policie také byla, ve středu nedorazil do práce. Policie zatím nechce nic dalšího prozradit, dosud nikoho neobvinila.

Projděte si v přehledné grafice jména všech lidí, kteří v případu figurují.

Jiří Jach

Ilustrační obrázek.
Ilustrační obrázek. | Foto: Aktuálně.cz

Náměstek ředitele útvaru odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK; od března 2015).

Podle neoficiálních informací se o něj při současném šetření zajímala policie. Pracoval jako vyšetřovatel hospodářské kriminality v Ostravě. Od roku 2004 působil jako vedoucí ostravské expozitury Útvaru odhalování nelegálních výnosů a daňové kriminality. Na ÚOKFK pracuje od roku 2007, v roce 2011 se stal vedoucím expozitury v Ostravě.

 

Právě se děje

Další zprávy