Přehledně: Jak postupuje případ Češek zavražděných v Egyptě

Domácí Domácí
13. 5. 2015 12:13
Z vraždy ženy a malé dívky byl obžalován Petr K., otec a manžel. Podívejte se, co všechno se již od července 2013 stalo.

Ostrava - Případ Petra K. míří před soud. Podle žalobce zavraždil na dovolené v Egyptě svou manželku a dceru, znalci se shodují na tom, že použil elektrický proud.

Petr K. ale vinu odmítá, od začátku tvrdí, že celou rodinu během dovolené v egyptské Hurghadě v roce 2013 postihly žaludeční potíže, na jejichž následky pak žena a dívka zemřely.

Moravskoslezští policisté ale muže nakonec loni v únoru obvinili z vraždy, v květnu pak státní žalobce předal obžalobu Krajskému soudu v Ostravě. Hlavní líčení musí začít do tří měsíců.

Podívejte se v přehledné grafice, jak se celá kauza vyvíjela.

30. července 2013

Hurghada.
Hurghada. | Foto: Reuters

V hotelovém pokoji v egyptské Hurgadě byly nalezeny dvě mrtvé české turistky - 36letá žena a její nezletilá dcera. Manžel, respektive otec zesnulých Petr K. prohlásil, že všichni tři před tím trpěli střevními a žaludečními problémy. On sám byl také krátce hospitalizován, byl mu odebrán cestovní pas.

 

Právě se děje

před 51 minutami

V Kongu po nehodě autobusu s cisternou převážející benzín uhořelo 33 lidí

V provincii Kwango na západě Konga při střetu autobusu s cisternou převážející pohonné hmoty uhořelo 33 lidí. Cisterna směřovala po jednom z hlavních tahů do metropole Kinshasy, zjistila agentura AFP z policejních zdrojů. Pozůstatky obětí dopravní nehody v pondělí ráno pohřbili.

"V noci ze soboty na neděli uhořelo 33 lidí při velkém požáru způsobeném kolizí rozměrného vozidla přepravujícího pohonné hmoty a přeplněného autobusu," uvedlo vedení místní policie. "Mohli jsme vyzvednout jen lebky, zbytek těl se nepodařilo najít. S úctou jsme je pohřbili dnes ráno," uvedl další policejní zdroj.

Dopravní nehody s četnými oběti na životech jsou v Kongu poměrně časté, na vině je špatný technický stav mnoha vozidel i silnic nebo opilí řidiči, někdy též bez potřebných znalostí. V říjnu 2018 na trase mezi Kinshasou a Matadi taktéž havarovala cisterna, při nehodě tehdy zemřelo 53 lidí. Tragickou bilanci 230 obětí měla nehoda cisterny v roce 2010.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Do Litvy dorazil rekordní počet migrantů, EU přislíbila Vilniusu miliony eur

Představitelé Evropské unie přislíbili Litvě miliony eur na pomoc s řešením migrační krize, z jejíhož rozpoutání pobaltská země obviňuje režim sousedního Běloruska a jeho autoritářského prezidenta Alexandra Lukašenka. Informovala o tom agentura AP s tím, že do Vilniusu v neděli přicestovala eurokomisařka pro vnitro Ylva Johanssonová. Ve stejný den překročilo hranici mezi Běloruskem a Litvou rekordních 287 migrantů, což je přibližně třikrát více než za celý loňský rok.

"Je to provokace Lukašenkova režimu. Musíme ukázat, že na území EU není volný vstup," prohlásila Johanssonová. "Litva, EU a státy Schengenu musí zabránit ilegálnímu vstupování do této oblasti. Proto my, celá Evropská unie, podporujeme Litvu, aby bránila naší společnou vnější hranici s Běloruskem," prohlásila zástupkyně unijní exekutivy před novináři.

Litevská pohraniční stráž letos zadržela 3832 migrantů, přičemž za celý loňský rok jich bylo 81. Více než dvě třetiny příchozích tvoří podle litevských úřadů Iráčané. Irácké aerolinie zvýšily od tohoto měsíce počet letů z Bagdádu do Minsku ze dvou na čtyři týdně a do běloruské metropole zavádějí spoje z dalších iráckých měst - Basry, Irbílu a Sulajmáníje, napsala AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy