Přehledně: Omezení pohybu, uzavření obchodů. Co vše vláda zakázala kvůli koronaviru

Martina Heroldová Martina Heroldová
Aktualizováno 15. 3. 2020 23:28
Vláda každým dnem rozšiřuje mimořádná opatření, kterými chce co nejvíce zamezit šíření koronaviru v populaci. Od půlnoci z neděle 15. března na pondělí 16. března platí omezení pohybu v Česku. Už dříve uzavřela školy a instituce, kde dochází ke kumulaci velkého počtu lidí, ale i státní hranice a většinu obchodů. Jaká opatření v současnosti platí? Projděte si je v našem přehledu.
Předjíždění kamionů na dálnici D1 v Bohumíně.
Předjíždění kamionů na dálnici D1 v Bohumíně. | Foto: ČTK

Jízda kamionů v neděli

Řidiči kamionů, podobně jako například piloti či strojvedoucí nebo řidiči autobusů dostali ze zákazu vycestování i povinné karantény výjimku. Vláda také povolila kamionům jízdu v neděli, která byla dosud zakázaná. Cílem je především zajistit plynulé zásobování.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Po protestech na Kubě poslalo Rusko do Karibiku humanitární pomoc

Rusko po masivních protestech na Kubě poslalo do karibské země více než 88 tun humanitární pomoci. Dva letouny Antonov An-124 dopravily do země potraviny a zboží pro ochranu obyvatel, včetně milionu roušek. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo obrany.

Kvůli koronavirové krizi se na Kubě v poslední době výrazně zhoršila hospodářská situace. To vyvolalo tento měsíc masivní protesty, největší za 30 let.

Další zprávy