Gayové berou drogy a usilují o sex s dětmi. Výroky poslankyně šokovaly ČSSD, zastal se jí jen Huml

Domácí Domácí
Aktualizováno 14. 7. 2016 17:23
Proti výrokům poslankyně Pavlíny Nytrové (ČSSD) o tom, že homosexuálové budou usilovat o snížení věkové hranice pro sexuální styk, se ve čtvrtek postavili premiér Bohuslav Sobotka, místopředsedkyně ČSSD Lenka Teska Arnoštová nebo předseda Sněmovny Jan Hamáček. Podle nich jsou výroky zcela nepřijatelné. Premiér se s Nytrovou chce sejít. Nytrová ve středu ve Sněmovně mimo jiné prohlásila, že homosexuálové mají nadprůměrné sklony k alkoholu a drogám nebo že se u nich častěji vyskytuje násilné chování.
Poslankyně za ČSSD Pavlína Nytrová.
Poslankyně za ČSSD Pavlína Nytrová. | Foto: www.pavlinanytrova.cz

Praha - Homosexuálové mají podle poslankyně Pavlíny Nytrové (ČSSD) nadprůměrné sklony k alkoholu a drogám, častěji mají diagnostikovány duševní a mentální poruchy a výrazně více se u nich vyskytuje násilné chování. V budoucnu navíc budou kvůli své orientaci usilovat o snižování věku pro sexuální styk. Tvrdé výroky proti gayům a lesbám pronesla Nytrová ve středu ve Sněmovně, kde se měl projednávat zákon, který by registrovaným gayům a lesbám umožnil adoptovat dítěte svého partnera.

Proti výrokům Nytrové se důrazně ohradily špičky ČSSD. „Názory a předsudky paní poslankyně Nytrové naprosto nesdílím a v žádném případě nevyjadřuje postoj a politiku ČSSD,“ napsal Aktuálně.cz předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD). S poslankyní se chce sejít. Podle premiéra jsou mezi lidmi stále rozšířené netolerance a předsudky, s nimiž je potřeba bojovat. „Ne militantně, aktivisticky, ale trpělivou debatou a reálnými argumenty,“ dodal Sobotka.

Na dotaz, jestli bude po Nytrové požadovat odchod ze strany, premiér neodpověděl. K odchodu poslankyni hned v úterý vyzvala ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

Od Nytrové se distancovali také místopředsedkyně ČSSD Lenka Teska Arnoštová nebo předseda Sněmovny Jan Hamáček (ČSSD). "Její výroky jsou nepřijatelné a jdou proti hodnotám, na kterých stojí sociální demokracie,“ řekl Hamáček. Zároveň dodal, že on sám poslankyni k ničemu vyzývat nebude.

Jediný sociální demokrat, který se Nytrové zastal, byl poslanec a někdejší člen Věcí veřejných Stanislav Huml. "Projevila odvahu. Pavlínko, dobře, že jste to téma otevřela," napsal na svém Facebookovém profilu. Podle Humla ovšem homosexuálové nebudou ti, kdo bude chtít legalizovat sex s dětmi. Půjde prý o "plaváčka s 5 manželkami ve věku 9 až 15 let, s kterými bude legálně oddán někde v Africe a bude mít dokumenty, že je koupil, a je tedy právoplatným majitelem."

Promiskuita a nadvláda

Nytrová proti právům homosexuálů nevystoupila poprvé. Loni stála za peticí proti zákonu, který by homosexuálům umožnil adoptovat dítě. „Známou skutečností zůstává, že právě homosexuální páry se v drtivé většině vyznačují vysokou formou promiskuity, která je mnohonásobně vyšší než u běžných heterosexuálních párů,“ vyzvala lidi k podpisu petice Nytrová a tatáž slova zopakovala ve středu také ve Sněmovně.

Na stránkách petice teď mohou lidé vyjádřit Nytrové podporu. Vedle toho nabízí web lidem také publikaci Terapie homosexuality nebo příběhy "bývalých homosexuálů". Že je možné sexuální orientaci změnit, si myslí i poslankyně Nytrová. „Četla jsem například knihu, už nevím, kdo ji napsal, že když se s homosexualitou pracuje, dá se i potlačit, že to jde," popisovala ve čtvrtek v rozhovoru v časopise Respekt. Kromě Nytrové se zmíněná petice zaštiťuje například poslankyní Jitkou Chalánkovou (TOP 09) nebo poslancem Markem Bendou (ODS).

Podle Nytrové vede registrované partnerství k rozkladu společnosti a dokonce k tomu, že „homosexuální lobby“ získá nad heterosexuální většinou nadvládu.

V rozhovoru pro časopis Respekt Nytrová vysvětlovala, že má informace z internetu, například z propagandistické skupiny Russkije matěri nebo z online diskusí. O odchodu ze strany prý neuvažuje. Není pro to žádný důvod, uvedla pro server iDnes.cz.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Na pražském Chodově neznámí útočníci pobodali dvojici mladíků

Na pražském Chodově v sobotu večer dva neznámí útočníci pobodali dvojici mladíků. Zranění jsou v nemocnici. Kriminalisté zatím nestanovili, o jaký trestný čin šlo. Na webu pražské policie to uvedl mluvčí Jan Rybanský. Útočníci napadli mladíky kolem 22:00 v Hrudičkově ulici. "Způsobili jim bodná zranění v horní části těla. Napadení byli ihned po incidentu okamžitě odvezeni do nemocnice k ošetření," uvedl mluvčí. Právní kvalifikaci skutku vyšetřovatelé podle Rybanského zatím neurčili. "Bude se odvíjet také od závažnosti způsobených zranění," doplnil mluvčí. Další informace policie nechce poskytovat, aby nezmařila vyšetření případu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při útoku povstalců na vojenský tábor v Jemenu zemřelo 70 lidí

Sobotní útok jemenských šíitských povstalců na vojenský výcvikový tábor v provincii Maríb v centrální části země má 70 mrtvých vojáků, dalších několik desítek lidí bylo zraněno. S odvoláním na lékařské a vojenské zdroje o tom informovala agentura AFP. Saúdskoarabská státní televize Al-Ichbáríja uvedla, že povstalci použili balistické střely a drony. Zaútočili na mešitu ve vojenském táboře v Maríbu, asi 170 kilometrů východně od metropole Saná. Útok se odehrál během sobotních večerních modliteb. Jemenský prezident Abdar Rabbú Mansúr Hádí teroristický útok odsoudil a označil ho za zbabělý, uvedla agentura Saba. "Odporné akce húsíjských milic bez jakýchkoli pochyb potvrzují jejich neochotu dosáhnout míru. Neznají nic jiného než smrt a destrukci," uvedl podle agentury Hádí. Húsíové se nicméně k útoku zatím nepřihlásili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy