Gayové berou drogy a usilují o sex s dětmi. Výroky poslankyně šokovaly ČSSD, zastal se jí jen Huml

Domácí Domácí
Aktualizováno 14. 7. 2016 17:23
Proti výrokům poslankyně Pavlíny Nytrové (ČSSD) o tom, že homosexuálové budou usilovat o snížení věkové hranice pro sexuální styk, se ve čtvrtek postavili premiér Bohuslav Sobotka, místopředsedkyně ČSSD Lenka Teska Arnoštová nebo předseda Sněmovny Jan Hamáček. Podle nich jsou výroky zcela nepřijatelné. Premiér se s Nytrovou chce sejít. Nytrová ve středu ve Sněmovně mimo jiné prohlásila, že homosexuálové mají nadprůměrné sklony k alkoholu a drogám nebo že se u nich častěji vyskytuje násilné chování.
Poslankyně za ČSSD Pavlína Nytrová.
Poslankyně za ČSSD Pavlína Nytrová. | Foto: www.pavlinanytrova.cz

Praha - Homosexuálové mají podle poslankyně Pavlíny Nytrové (ČSSD) nadprůměrné sklony k alkoholu a drogám, častěji mají diagnostikovány duševní a mentální poruchy a výrazně více se u nich vyskytuje násilné chování. V budoucnu navíc budou kvůli své orientaci usilovat o snižování věku pro sexuální styk. Tvrdé výroky proti gayům a lesbám pronesla Nytrová ve středu ve Sněmovně, kde se měl projednávat zákon, který by registrovaným gayům a lesbám umožnil adoptovat dítěte svého partnera.

Proti výrokům Nytrové se důrazně ohradily špičky ČSSD. „Názory a předsudky paní poslankyně Nytrové naprosto nesdílím a v žádném případě nevyjadřuje postoj a politiku ČSSD,“ napsal Aktuálně.cz předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD). S poslankyní se chce sejít. Podle premiéra jsou mezi lidmi stále rozšířené netolerance a předsudky, s nimiž je potřeba bojovat. „Ne militantně, aktivisticky, ale trpělivou debatou a reálnými argumenty,“ dodal Sobotka.

Na dotaz, jestli bude po Nytrové požadovat odchod ze strany, premiér neodpověděl. K odchodu poslankyni hned v úterý vyzvala ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

Od Nytrové se distancovali také místopředsedkyně ČSSD Lenka Teska Arnoštová nebo předseda Sněmovny Jan Hamáček (ČSSD). "Její výroky jsou nepřijatelné a jdou proti hodnotám, na kterých stojí sociální demokracie,“ řekl Hamáček. Zároveň dodal, že on sám poslankyni k ničemu vyzývat nebude.

Jediný sociální demokrat, který se Nytrové zastal, byl poslanec a někdejší člen Věcí veřejných Stanislav Huml. "Projevila odvahu. Pavlínko, dobře, že jste to téma otevřela," napsal na svém Facebookovém profilu. Podle Humla ovšem homosexuálové nebudou ti, kdo bude chtít legalizovat sex s dětmi. Půjde prý o "plaváčka s 5 manželkami ve věku 9 až 15 let, s kterými bude legálně oddán někde v Africe a bude mít dokumenty, že je koupil, a je tedy právoplatným majitelem."

Promiskuita a nadvláda

Nytrová proti právům homosexuálů nevystoupila poprvé. Loni stála za peticí proti zákonu, který by homosexuálům umožnil adoptovat dítě. „Známou skutečností zůstává, že právě homosexuální páry se v drtivé většině vyznačují vysokou formou promiskuity, která je mnohonásobně vyšší než u běžných heterosexuálních párů,“ vyzvala lidi k podpisu petice Nytrová a tatáž slova zopakovala ve středu také ve Sněmovně.

Na stránkách petice teď mohou lidé vyjádřit Nytrové podporu. Vedle toho nabízí web lidem také publikaci Terapie homosexuality nebo příběhy "bývalých homosexuálů". Že je možné sexuální orientaci změnit, si myslí i poslankyně Nytrová. „Četla jsem například knihu, už nevím, kdo ji napsal, že když se s homosexualitou pracuje, dá se i potlačit, že to jde," popisovala ve čtvrtek v rozhovoru v časopise Respekt. Kromě Nytrové se zmíněná petice zaštiťuje například poslankyní Jitkou Chalánkovou (TOP 09) nebo poslancem Markem Bendou (ODS).

Podle Nytrové vede registrované partnerství k rozkladu společnosti a dokonce k tomu, že „homosexuální lobby“ získá nad heterosexuální většinou nadvládu.

V rozhovoru pro časopis Respekt Nytrová vysvětlovala, že má informace z internetu, například z propagandistické skupiny Russkije matěri nebo z online diskusí. O odchodu ze strany prý neuvažuje. Není pro to žádný důvod, uvedla pro server iDnes.cz.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 19 minutami

Šuráň po deseti letech končí jako prezident svazu minipivovarů, vystřídá ho Voldřich ze Zvíkova

Za nového prezidenta Českomoravského svazu minipivovarů zvolila čtvrteční valná hromada Michala Voldřicha z Pivovarského dvoru Zvíkov. Po deseti letech vystřídá ve vedení Jana Šuráně, který byl v čele svazu od jeho vzniku. Na pozici už znovu nekandidoval, chce ale nadále organizovat hlavní svazové akce, jako je Festival minipivovarů na Pražském hradě a Jarní cenu sládků, která se koná právě na Zvíkově. Pro zvolení Voldřicha bylo všech 64 přítomných členů svazu.

Místopředsedy svazu se stali Radovan Koudelka ze Zámku Zábřeh - Ostrava a Miloš Hrabák z Pivovaru Welzl Zábřeh. "Bylo to hezkých deset let, podařilo se nám svaz založit a vybudovat to, že nás začali vnímat velcí (výrobci), malí i veřejnost," řekl končící prezident Šuráň.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Proud lávy ze sopky na ostrově La Palma výrazně zpomalil, možná do moře nedorazí

Proud lávy ze sopky na španělském ostrově La Palma od nedělní erupce výrazně zpomalil a možná tak ani nedorazí do moře, čehož se od počátku týdne mnozí odborníci obávají. Po střetu žhavé lávy s mořskou vodou by totiž podle vědců nastala chemická reakce, která by do vzduchu uvolnila obrovské množství páry s nebezpečnými látkami a kousky vulkanického skla. 

Láva, jejíž masa v místech dosahuje výšky až 12 metrů, se nyní pohybuje rychlostí asi čtyři metry za hodinu, v pondělí to přitom bylo asi 700 metrů za hodinu. Díky výraznému zpomalení možná láva na pobřeží ani nedorazí.

Láva na tomto Kanárském ostrově v Atlantiku zničila dosud na 166 hektarů a pohltila podle satelitních snímků asi 350 domů. Oběti ani zraněné si přírodní katastrofa nevyžádala, na šest tisíc lidí zůstává evakuováno.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Advokátní komora uložila napomenutí advokátovi Mannovi za výroky o teplických prvňáčcích. Na místě se odvolal

Česká advokátní komora uložila napomenutí advokátovi Michaelu Mannovi za výroky, které pronesl a napsal v souvislosti s kauzou nenávistného komentování fotografie teplických prvňáčků. Výsledek kárného řízení ve čtvrtek na dotaz sdělila mluvčí České advokátní komory Iva Chaloupková. Rozhodnutí zatím není pravomocné, Mann se odvolal.

"Odvolal jsem se samozřejmě hned na místě," řekl Mann. S napomenutím nesouhlasí. "Snad můžu obhajovat svého klienta, ne?" dodal.

Advokát hájil muže, který v roce 2017 přidal na sociální síti komentář pod snímek žáků první třídy teplické Základní školy Plynárenská. Do třídy chodily převážně romské a arabské děti. Muž pod fotografii napsal "Ještě že jsou ze ZŠ Plynárenská. Řešení se přímo nabízí. Neříkej, že Tě to nenapadlo!!!". Mann pak v rozhovoru pro server iRozhlas.cz řekl, že se komentáři sám zasmál a že jde o klasický černý humor. K věci se vyjadřoval také na sociální síti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy