Foto: Eurovolby v Česku skončily. Hlas odevzdali lídři politických stran i prezident

Andrej Babiš u voleb do Evropského parlamentu.
"Evropské volby, ať se nám to líbí, nebo ne, jsou testem spokojenosti i s domácí politikou," řekl České televizi prezident Miloš Zeman po vhození hlasu.
Předseda KSČM Vojtěch Filip hodil svůj volební lístek v ZŠ Bezdrevská v Českých Budějovicích. "Po 40 letech vývoje v EU je potřeba změny, a to dost zásadní. A bez vůle občanů nepřijde," vyzval voliče, aby přišli hlasovat.
"Doufám, že tentokrát si občané uvědomí, že jsou to klíčové volby pro budoucnost České republiky. A že snad ta volební účast bude co nejvyšší," řekl předseda SPD Tomio Okamura, který svůj hlas odevzdal v Praze-Libni.
"Volební místnosti otevřeny. Tak kdo volíte @ODScz, nezapomeňte prosím na jedno: jde jak o procenta a mandáty, tak o symbolickou válku kroužků mezi lídry jednotlivých stran," napsal na Twitter lídr eurokandidátky ODS Jan Zahradil.
Foto: ČTK
Iva Studená Domácí Iva Studená, Domácí
24. 5. 2019 19:13
Volby do Evropského parlamentu v Česku jsou u konce. Už v pátek přišlo odvolit všech devět předsedů největších politických stran. Premiér Andrej Babiš (ANO) dokonce do volební místnosti v Průhonicích přišel o deset minut dříve, společně se svou manželkou proto musel čekat na chodbě. V pátek stihl hlasovat také prezident republiky Miloš Zeman. V Česku se jako v jediném státu Evropské unie konají volby dva dny.
 

Právě se děje

před 19 minutami

Trump zrušil veškeré sankce, které USA uvalily na Turecko kvůli operaci v Sýrii

Americký prezident Donald Trump nařídil zrušit veškeré sankce, které Spojené státy minulý týden uvalily na Turecko kvůli jeho vojenskému vpádu na severovýchod Sýrie. Trump to oznámil na tiskové konferenci s tím, že Turecko informovalo americkou vládu, že v Sýrii ukončí bojové operace a že klid zbraní bude trvalý.

Trump také naznačil, že sankce proti Turecku mohou být opět uvaleny, pokud by se "stalo něco, co by se mu nelíbilo".

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

Pohledávky britské Citibank vůči OKD jsou platné, rozhodl soud

Pohledávky za více než deset miliard korun, které za společností OKD přihlásila v roce 2016 britská banka Citibank, jsou oprávněné. Rozhodl o tom Krajský soud v Ostravě. Rozhodnutí zatím není pravomocné. Spor pravděpodobně bude pokračovat u vyšší instance, protože zástupce insolvenčního správce i státní zástupce se odvolají. Rozhodnutí soudu právníci obou stran odmítli komentovat.

Těžební firma OKD se do úpadku dostala v roce 2016. Insolvenční správce Lee Louda tehdy pohledávky Citibank zamítl, a banka se tak nemohla účastnit insolvenčního řízení, jinak by byla největším věřitelem firmy. Citibank zastupuje držitele dluhopisů, které vydala v roce 2014 společnost New World Resources (NWR), jež v té době byla majitelem OKD. Společnost OKD za tyto závazky ručila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy