reklama
 
 

Předseda Rady Českého rozhlasu rezignoval, končí i oba místopředsedové

Aktualizováno 25. 11. 2015 15:30
Předseda Rady Českého rozhlasu Michal Stehlík rezignoval na svou funkci. Spolu s ním rezignovali i oba místopředsedové. Stehlík oznámil svou rezignaci na začátku středečního jednání rady. Novým předsedou Rady Českého rozhlasu byl zvolen Petr Šafařík. Novými místopředsedy se stali Ivan Tesař a Milan Badal.

Praha - Novým předsedou Rady Českého rozhlasu byl ve středu zvolen dosavadní místopředseda Petr Šafařík. Ve funkci nahradil Michala Stehlíka, který ve středu na funkci rezignoval spolu s oběma místopředsedy, Petrem Šafaříkem a Jiřím Vejvodou. Novými místopředsedy budou Ivan Tesař a Milan Badal.

Svou rezignaci Stehlík zdůvodnil okolnostmi kolem odchodu předchozího generálního ředitele Petera Duhanaa následné opakované volby prozatímního ředitele.

Duhan na začátku října odstoupil ze zdravotních důvodů krátce předtím, než se mimořádně svolaná rada začala zabývat jeho údajným porušením zákona a možným odvoláním v souvislosti se zaměstnáním jeho syna Andreje Duhana.

Dozorčí komise rady ve středu informovala, že podle ní bylo zaměstnání syna bývalého generálního ředitele Duhana i zaměstnání bývalého radního Tomáše Ratiborského a jeho syna v rozporu se zákonem.

Ředitel dostale 150 tisíc měsíčně

Rada ve středu také schválila výši mzdyprozatímního generálního ředitele Karla Zýky 150 tisíc korun měsíčně. Jeho předchůdce bral o 10 tisíc korun více.

Novým mluvčím Rady byl zvolen Ivan Tesař.

Rada už dříve vyhlásila otevřené výběrové řízení na řádného generálního ředitele. Termín pro podání přihlášek stanovila na 9. prosince. Uchazeči musejí předložit projekt na období 2016 až 2021.

Do druhého kola postoupí pět kandidátů, kteří absolvují veřejné slyšení. Volba generálního ředitele se uskuteční nejpozději 3. února 2016.

autor: ČTK | 25. 11. 2015 14:53

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama