Vše dopadlo dobře a jsem v pohodě, vzkázal po operaci Filip. Podle lékařů měl infarkt

mp ČTK mp, ČTK
Aktualizováno 19. 2. 2020 15:33
Předseda KSČM a místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Filip měl infarkt. Lékaři ho zachytili v časném stadiu a Filip je po jejich zákroku ve stabilním stavu a má naději na brzké propuštění. Filip napsal, že nemocnici opustí ve čtvrtek a v pátek bude zpět v práci.
Vojtěch Filip
Vojtěch Filip | Foto: Jakub Plíhal

"Pan předseda je po zákroku, při kterém mu byl voperován stent (malá trubička pomáhající udržet průchodnost cév, pozn. red.). Cítí se dobře, je při vědomí, ale zůstává na jednotce intenzivní péče," informovala mluvčí strany Helena Grofová. 

"Vše dopadlo dobře a jsem v pohodě. V pátek jsem v práci, pustí mě zítra," napsal Filip v textové zprávě.

Lékaři uvedli, že Filipa přijali s bolestí na hrudi. "Byl zjištěn infarkt myokardu v časném stadiu a ošetřen intervenční metodou. Díky tomu je jeho stav stabilní s nadějí na časné propuštění do domácí péče, pokud nenastane nečekaná komplikace," řekl přednosta II. interní kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Aleš Linhart.

Filipovi se dopoledne podle místopředsedy KSČM Stanislava Grospiče udělalo nevolno ve stranickém sídle v ulici Politických vězňů v Praze. "Byla to náhlá indispozice a byl odvezen rychlou záchrannou službou," uvedl. Mluvčí komunistů Grofová poté pro Aktuálně.cz potvrdila, že Filipa hospitalizovali ve Všeobecné fakultní nemocnici a poslanec KSČM Jiří Dolejš upřesnil, že jde o podezření na infarkt.

Na Filipově případu je podle Linharta patrné, že v Česku funguje dobře propracovaný systém péče o nemocné s akutním infarktem. "Důležité bylo, že příjezd do kardiocentra neoddaloval a díky tomu je možné očekávat příznivý průběh," uvedl lékař.

Filipovi měl v poledne složit slib nový ombudsman Stanislav Křeček. Kvůli Filipově zdravotním problémům jej zastoupil další místopředseda sněmovny, Tomio Okamura (SPD). Ombudsman má skládat slib do rukou předsedy sněmovny, šéf komory Radek Vondráček (ANO) je však na cestě do Thajska a Laosu. 

 

Právě se děje

Další zprávy