Předseda ČSSD Hamáček se bude ženit, vezme si bývalou členku ODS Kloudovou

Martina Heroldová Martina Heroldová
30. 7. 2020 9:39
Předseda sociální demokracie Jan Hamáček se chystá necelé dva měsíce po rozvodu s první manželkou znovu oženit. Tento týden by si měl podle serveru Seznam Zprávy vzít bývalou členku ODS a kdysi blízkou spolupracovnici Mirka Topolánka Gabrielu Kloudovou.
Předseda ČSSD Jan Hamáček
Předseda ČSSD Jan Hamáček | Foto: Libor Fojtík

Hamáček plánovaný sňatek stručně potvrdil serveru Seznam Zprávy. "Ano, informaci mohu potvrdit," řekl. 

Vicepremiér oznámil na začátku letošního roku rozvod s manželkou Kamilou, jejich manželské soužití trvalo 13 let. Rozvod poté zbrzdila koronavirová epidemie, která ochromila činnost soudů, Hamáček se tehdy navíc stal předsedou Ústředního krizového štábu, který měl řešení krize na starosti. Rozvod tak byl oficiálně stvrzen až v červnu.

Nový sňatek tak místopředseda vlády uzavírá jen necelé dva měsíce po rozchodu s dnes již bývalou manželkou. Obřad by se měl uskutečnit koncem tohoto týdne, dosud o něm věděl pouze úzký kruh přátel a známých obou snoubenců. O jejich možném vztahu se spekulovalo již delší dobu.

Na veřejnosti se Kloudová v minulých letech objevila také po boku vlivného sociálního demokrata Karla Březiny (ČSSD), byla manželkou někdejšího náměstka pražského primátora Jiřího Vávry (tehdy za TOP 09).

Z ODS odešla za Nečase

Gabriela Kloudová byla v minulosti členkou ODS a vlivnou pražskou zastupitelkou. Byla považována za někdejší pravou ruku Mirka Topolánka v době, kdy zastával post předsedy vlády. 

Nastávající manželka předsedy ČSSD Jana Hamáčka Gabriela Kloudová.
Nastávající manželka předsedy ČSSD Jana Hamáčka Gabriela Kloudová. | Foto: ČTK

V roce 2013 však stranu opustila, nelíbilo se jí směřování ODS pod taktovkou Petra Nečase, kdy se podle jejích slov stala příliš direktivně řízenou stranou.

"Se směrem, kterým se tato strana ubírá, zásadně nesouhlasím delší dobu. Nyní jsem však již ztratila víru v možnost, že bude lépe - a to do té míry, že stranu, v níž jsem začínala jako pěšák vylepováním a roznášením volebních letáků, nejsem schopna volit. Bylo by proto ode mě pokrytecké v ní zůstávat," napsala tehdy na svůj facebookový profil.

Poté se přidala k euroskeptickému bloku Hlavu vzhůru, jehož předsedkyní byla tehdy Jana Bobošíková a který několikrát osobně podpořil Václav Klaus. Hnutí však v předčasných volbách utrpělo drtivou porážku, získalo pouhých 0,42 procenta hlasů voličů.

V roce 2014 se Kloudová stala poradkyní vicepremiéra pro vědu, výzkum a inovace Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL).  Po volbách v roce 2017 se začalo mluvit o tom, že je u Hamáčka konzultantkou, píší Seznam Zprávy.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Papež jmenoval 13 kardinálů, devět může volit jeho nástupce

Papež František v neděli oznámil, že jmenoval 13 nových kardinálů. Povýšeni do kardinálského stavu budou při slavnostní konsistoři ve Vatikánu 28. listopadu. Devíti z nich je méně než 80 let, takže se mohou stát členy konkláve, které po smrti nebo rezignaci nynější hlavy římskokatolické církve vybere příštího papeže, uvedla agentura Reuters.

Papež jména nových kardinálů překvapivě oznámil z okna své pracovny věřícím na Svatopetrském náměstí. Mezi jmenovanými kardinály je také washingtonský arcibiskup Wilton Gregory, který se tak stane prvním černošským prelátem s červenou čepičkou.

Kardinály se stanou také Ital působící dlouhodobě ve Vatikánu Raniero Cantalamessa, arcibiskup z rwandského Kigali Antoine Kambanda, arcibiskup José Feurte Advincula z Filipín nebo arcibiskup Celestino Aós ze Santiaga de Chile.

Devět nových volitelů papeže podle agentury Reuters pochází z celého světa a zvyšují pravděpodobnost, že i příští papež bude pokračovat v politice papeže Františka, který byl zvolen v roce 2013.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Dvě osoby zemřely po autonehodě u Jasenné na Zlínsku, silnice je opět v provozu

Dvě oběti si vyžádala dopravní nehoda, která se stala dnes ráno u Jasenné na Zlínsku. Sdělila to zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Silnice mezi obcemi Jasenná a Liptál na Vsetínsku byla po dobu vyšetřování uzavřená, policisté v obou obcích odkláněli dopravu. Nehoda se stala na hlavním tahu ze Zlína na Vsetín kolem 05:30, silnice se opět motoristům otevřela před 13:00.

"Řidička osobního vozidla při jízdě od Vsetína do Vizovic v levotočivé zatáčce zřejmě z důvodu vysoké rychlosti čelně narazila do stromu a s vozidlem skončila na střeše. Vozidlo začalo po havárii hořet. Při nehodě zahynula nejen řidička, ale také její spolujezdkyně. Totožnost obětí potvrdí až nařízená soudní pitva," uvedla Kozumplíková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy