Předražený projekt Opencard začíná prošetřovat policie

Hana Pecinová
13. 1. 2010 14:40
Pomoci jí mají ochránci hospodářské soutěže a ministerstvo financí

Praha - Pražská policie začne prošetřovat projekt Opencard. Pomoci jí v tom má ministerstvo financí a Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Aktuálně.cz to dnes sdělila tisková mluvčí státního zastupitelství Štěpánka Zenklová.

Trestní oznámení na neznámého pachatele podala před Vánoci členka pražského zastupitelstva Jana Ryšlinková.

Jak zastupitelka na svém blogu na Aktuálně.cz uvádí, neznámého pachatele podezírá ze spáchání sedmi trestných činů, mezi nimiž je například zneužívání a porušování pravomoci veřejného činitele či porušování pravidel hospodářského styku.

"Po prostudování trestního oznámení jsme policii dali pokyn, aby se případem začala zabývat a shromáždila potřebné podklady k projektu Opencard," řekla Aktuálně.cz Zenklová.

"Zároveň s tím jsme požádali o součinnost ministerstvo financí a Úřad pro ochranu hospodářské soutěže," dodala.

O nesrovnalostech ve financování projektu pražské dopravní karty Opencard informoval audit z prosince loňského roku, jehož výsledky tehdy jako první zveřejnila Česká televize.

Audit ukázal, že neúčelně bylo na projekt vynaloženo minimálně čtvrt miliardy korun.

Výsledky druhého auditu projektu, který si nechal udělat sám primátor metropole Pavel Bém a který měl prozkoumat především použitou technologii i způsob zadávání zakázek, se shodovaly s verdiktem prvního auditu.

Praha za Opencard dosud zaplatila téměř 900 milionů, karta samotná ale dosud nevydělala ani korunu, potvrdil druhý audit.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy