reklama
 
 

Pražští radní obměnili dozorčí rady dalších městských podniků, na řadě jsou plynárny

Aktualizováno 18. 12. 2018 12:17
Pražští radní v úterý odvolali a zvolili nové členy dozorčích rad čtyř městských firem. Změny se dotkly společností Operátor ICT, Kolektory Praha, Obecní dům a Pražská vodohospodářská společnost. Dnes budou ještě projednávat složení dozorčí rady Pražské plynárenské holding.

Zprávu ČTK potvrdily dva zdroje obeznámené s jednáním městské rady. Radní v pozici valné hromady už dříve změnili složení dozorčích orgánů několika společností, mimo jiné dopravního podniku nebo Technické správy komunikací.

Společnost Operátor ICT vznikla v uplynulém volebním období a na starosti má informační technologie a ICT. Z její dozorčí rady byla odvolána pětice členů. Mezi nimi je například bývalý pražský zastupitel a současný šéf městské firmy Technologie hlavního města Tomáš Jílek. Odvolané členy nahradila pětice nových.

Stejný počet členů byl odvolán z dozorčího orgánu společnosti Kolektory Praha. Firma se stará o kolektory, tedy podzemní stavby, ve kterých vede několik inženýrských sítí. V tomto případě ale radní dovolili pouze tři členy, další místa jsou zatím neobsazena. Mezi nově zvolenými je například starosta Libuše a pražský zastupitel Jiří Koubek (TOP 09). Změny se dotkly také rady Obecního domu.

Náměstek primátora Petr Hlubuček (STAN) řekl, že v PVS a Kolektorech nabídla koalice pirátů, Prahy sobě a Spojených sil pro Prahu místa v dozorčích radách opoziční ODS a ANO. V PVS tak podle něj bude zastupitel Ondřej Prokop (ANO). "Místo v dozorčí radě Kolektorů Praha připadne ODS," dodal Hlubuček. Žádné jméno zatím není známo.

Sedm členů dozorčí rady bylo odvoláno z Pražské vodohospodářské společnosti, která se stará o městskou vodohospodářskou strukturu. Také je nahradil stejný počet nových členů.

autor: ČTK | 18. 12. 2018 11:25

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama