Pražští radní obměnili dozorčí rady dalších městských podniků, na řadě jsou plynárny

ČTK ČTK
Aktualizováno 18. 12. 2018 12:17
Pražští radní v úterý odvolali a zvolili nové členy dozorčích rad čtyř městských firem. Změny se dotkly společností Operátor ICT, Kolektory Praha, Obecní dům a Pražská vodohospodářská společnost. Dnes budou ještě projednávat složení dozorčí rady Pražské plynárenské holding.
Magistrát hlavního města Prahy, ilustrační foto
Magistrát hlavního města Prahy, ilustrační foto | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Zprávu ČTK potvrdily dva zdroje obeznámené s jednáním městské rady. Radní v pozici valné hromady už dříve změnili složení dozorčích orgánů několika společností, mimo jiné dopravního podniku nebo Technické správy komunikací.

Společnost Operátor ICT vznikla v uplynulém volebním období a na starosti má informační technologie a ICT. Z její dozorčí rady byla odvolána pětice členů. Mezi nimi je například bývalý pražský zastupitel a současný šéf městské firmy Technologie hlavního města Tomáš Jílek. Odvolané členy nahradila pětice nových.

Stejný počet členů byl odvolán z dozorčího orgánu společnosti Kolektory Praha. Firma se stará o kolektory, tedy podzemní stavby, ve kterých vede několik inženýrských sítí. V tomto případě ale radní dovolili pouze tři členy, další místa jsou zatím neobsazena. Mezi nově zvolenými je například starosta Libuše a pražský zastupitel Jiří Koubek (TOP 09). Změny se dotkly také rady Obecního domu.

Náměstek primátora Petr Hlubuček (STAN) řekl, že v PVS a Kolektorech nabídla koalice pirátů, Prahy sobě a Spojených sil pro Prahu místa v dozorčích radách opoziční ODS a ANO. V PVS tak podle něj bude zastupitel Ondřej Prokop (ANO). "Místo v dozorčí radě Kolektorů Praha připadne ODS," dodal Hlubuček. Žádné jméno zatím není známo.

Sedm členů dozorčí rady bylo odvoláno z Pražské vodohospodářské společnosti, která se stará o městskou vodohospodářskou strukturu. Také je nahradil stejný počet nových členů.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 minutami

Ondra ovládl na SP v Číně kvalifikaci v lezení na obtížnost

Adam Ondra vyhrál na Světovém poháru v Číně kvalifikaci v lezení na obtížnost, ve kterém se letos stal mistrem světa i Evropy. Český reprezentant byl jedním z osmi lezců, kteří vylezli až na vrchol obou kvalifikačních cest a může navázat na prvenství v předchozích závodech v Chamonix a Kranji.

S lídrem průběžného pořadí SP postoupil do nedělního semifinále z desátého místa také Jakub Konečný, který na takzvaný top dosáhl v prvním kole. A mezi 26 nejlepších se probojoval i Martin Stráník, který se na vrchol dostal při druhém pokusu.

V kvalifikaci lezení na rychlost se Ondrovi, české naději pro olympijský závod v kombinaci, podle očekávání tolik nedařilo a skončil padesátý. Ve své nejslabší disciplíně Ondra startuje kvůli umístění v žebříčku, na základě kterého bude moci v listopadu nastoupit do závodu v Toulouse, v němž bude ve hře účast na olympijských hrách. Na srpnovém MS v Japonsku se mu kvalifikovat do Tokia nepovedlo.

Do vyřazovacích bojů pro 16 nejlepších "sprinterů" nepostoupil ani vicemistr světa Jan Kříž, který obsadil 24. místo.

SP ve sportovním lezení v Sia-menu (Čína):

Rychlost:

Muži: 1. Čung Čchi-Sin (Čína), 2. Rudackij, 3. Děulin (oba Rus.), …v kvalifikaci 24. Kříž, 50. Ondra, 60. Stráník (všichni ČR).

Konečné pořadí (po 6 závodech): 1. Mawem (Fr.) 329, 2. Děulin 312, 3. Muhammad (Indon.), …10. Kříž 162.

Ženy: 1. Susantiová (Indon.), 2. Sung I-Ling (Čína), 3. Krasavinová (Rus.).

Konečné pořadí (po 6 závodech): 1. Sung I-Ling 460, 2. Jaubertová (Fr.) 355, 3. Susantiová 333.

Další zprávy