Průzkum pražských tramvají. Která je nejlepší?

Průzkum pražských tramvají. Která je nejlepší?
Všechny té trojky jsou modernizovány na různé úrovně.
Typ KT8D5 "Kačena" jezdí v Praze od poloviny osmdesátých let. V Praze jich je čtyřicet dva.
Kvůli tomu, že v zatáčkách vybočuje, tedy přesahuje do jízdní dráhy protijedoucí tramvaje, musí být její řidiči opatrní a dávat si přednost.
Pro dopravní podnik je nepostradatelná, protože je obousměrná, a když se opravuje trať, může se vrátit i bez smyčky na konečné.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
7. 11. 2013 10:50

Praha - Pražský dopravní podnik zkrachuje, řekl primátor města Tomáš Hudeček koncem září v televizi. Důvodem má být smlouva za devatenáct miliard korun na dvě stě padesát nových tramvají z plzeňské Škody.

Potřebuje Praha nové tramvaje? A nejsou náhodou ty staré lepší?

Podívejte se, čím se v Praze můžete svézt, a porovnejte komfort s cenou.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 42 minutami

Španělská vláda schválila milosti pro devět odsouzených katalánských politiků

Španělská vláda schválila udělení milostí pro devět katalánských politiků a aktivistů, kteří si ve vězení odpykávají dlouhé tresty kvůli uspořádání neústavního referenda o nezávislosti v roce 2017. Političtí lídři včetně bývalého místopředsedy regionální vlády a několika exministrů byli odsouzeni v roce 2019 k trestům od devíti do 13 let vězení za vzpouru, protože referendum vypsali navzdory nesouhlasu vlády v Madridu a soudů. Za mřížemi dosud strávili asi 3,5 roku.

O udělení milostí pro prominentní zastánce nezávislosti Katalánska hovořil v pondělí v Barceloně premiér Pedro Sánchez, pro kterého se podle agentury AP prosazení tohoto kontroverzního kroku může stát velmi riskantní politickou hrou. S milostmi totiž zásadně nesouhlasí zástupci pravicové opozice a dokonce ani někteří členové Sánchezových vládních socialistů. Menšinová vláda si ale chce naklonit poslance katalánských stran ve španělském parlamentu, které potřebuje ke schválení rozpočtu a dalších důležitých zákonů.

Milosti mohou vstoupit v platnost teprve poté, co je svým podpisem definitivně stvrdí král Felipe VI. a co je potvrdí nejvyšší soud. To se však považuje pouze za formalitu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy