Pražské památné ruiny

Pražské památné ruiny
Ve stejné době byla postavena v Michli Vršovická vodárna podle projektu Jana Kotěry.
Národní kulturní památkou je od roku 1988.
Národní památkový ústav ji zařadil mezi nejohroženější nemovité památky. Jen v Praze jich eviduje padesát.
Na stránkách monument.npu se můžete dočíst: "U objektů z režného zdiva jsou některá místa uvolněna do té míry, že hrozí destrukce celých částí stavby. Jde zejména o podzemní vodojem a zídky u schodiště."
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
15. 5. 2013 5:40

Praha - Praha jen tím, že stojí, vydělává miliardy. Naši předci nám zanechali dědictví, na které se jezdí dívat turisté z celého světa. Máme zákony, které památky chrání, a úředníky, kteří o ně pečují.

Ne vždy se to daří.

Národní památkový ústav upozorňuje i na nejohroženější nemovité památky. V Praze jich eviduje asi padesát. Tu jsou některé z nich.

l

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Prezident Zeman se setkal s ministryní spravedlnosti Benešovou na informativní schůzce

Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě přijal ministryni spravedlnosti Marii Benešovou (za ANO). Na Twitteru to bez dalších podrobností uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Podle něj o setkání požádala ministryně. Benešová, která Zemanovi dlouhodobě radí v otázkách justice, uvedla, že šlo o pravidelnou informativní schůzku.

"Byla jsem poslední z členek vlády po Aleně Schillerové, Kláře Dostálové a Janě Maláčové. Témata, která jsme probírali: systemizace justice, digitalizace justice a nová jmenovací etapa soudců, která se uskuteční 19. května 2021," napsala Benešová.

Benešová s prezidentem shodně veřejně prohlásili, že ve vrbětické kauze existuje více verzí než ta, která pracuje se zapojením ruských agentů tajné vojenské služby GRU. Zeman v televizním projevu hovořil o dvou verzích, podle Benešové jich je ještě více. Toto ale odmítl jak Babiš, tak i vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Babiš následně navštívil prezidenta v Lánech a novinářům řekl, že Zemanovi vysvětloval, že vyšetřovací verze je skutečně jen jedna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy