Pražské památné ruiny

Pražské památné ruiny
Ve stejné době byla postavena v Michli Vršovická vodárna podle projektu Jana Kotěry.
Národní kulturní památkou je od roku 1988.
Národní památkový ústav ji zařadil mezi nejohroženější nemovité památky. Jen v Praze jich eviduje padesát.
Na stránkách monument.npu se můžete dočíst: "U objektů z režného zdiva jsou některá místa uvolněna do té míry, že hrozí destrukce celých částí stavby. Jde zejména o podzemní vodojem a zídky u schodiště."
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
15. 5. 2013 5:40

Praha - Praha jen tím, že stojí, vydělává miliardy. Naši předci nám zanechali dědictví, na které se jezdí dívat turisté z celého světa. Máme zákony, které památky chrání, a úředníky, kteří o ně pečují.

Ne vždy se to daří.

Národní památkový ústav upozorňuje i na nejohroženější nemovité památky. V Praze jich eviduje asi padesát. Tu jsou některé z nich.

l

 

Právě se děje

před 36 minutami

Slavia dostala za pyrotechniku pokutu 100 tisíc

Fotbalová Slavia dostala od disciplinární komise Ligové fotbalové asociace pokutu 100 tisíc korun za to, že fanoušci Pražanů v domácím zápase s Plzní masivně použili pyrotechniku. Šlágr druhého kola prvoligové nadstavby, který Slavia vyhrála 1:0 a zajistila si obhajobu titulu, byl kvůli pyrotechnice z tribun na dvě minuty přerušen.

Ve dvacetitisícovém stadionu v Edenu bylo vzhledem k opatřením proti šíření nemoci covid-19 zhruba 3500 diváků.

Jiný pražský klub Sparta musí zaplatit 20 tisíc korun za nesportovní chování svých příznivců ve finále domácího poháru v Liberci, kde při vítězství 2:1 použili pyrotechniku a poškodili zařízení stadionu.

Kondiční trenér Liberce Petr Hejný má pozastavenou funkci na dva soutěžní zápasy. Navíc dostal pokutu deset tisíc korun za nesportovní chování a nevhodné výroky k rozhodčích po prohraném finále MOL Cupu.

Pět hráčů dostalo druhou žlutou kartu v nadstavbě, což znamená stopku na jedno utkání. To se týká jen mladoboleslavského Jaroslava Zeleného, jehož tým v neděli sehraje v Liberci kvalifikační duel o postup do 2. předkola Evropské ligy.

Sparťany Bořka Dočkala, Libora Kozáka, Ladislava Krejčího i Romana Potočného z Ostravy mohou jejich kluby z trestu vyplatit, aby začali novou sezonu s čistým štítem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy