Pražské radnice bojují o tramvaj. Může za to Blanka

Michal Štůsek Michal Štůsek
21. 2. 2010 16:30
Úřad Prahy 1 by si rád nadobro nechal tramvajovou linku, která byla odkloněna z Letné
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Dvě městské části v Praze se hádají o to, kudy pojede tramvajová linka číslo osm. Zatím není jasné, jak jejich spor dopadne.

Dopravní komise pro Prahu 1 je totiž nadmíru spokojena se současnou výlukovou trasou spoje, který byl kvůli stavebním pracím na tunelu Blanka odkloněn z Letné.

Praha 1 tak získala linku, která přímo propojuje náměstí Republiky, Klárov a Pražský hrad. Starosta první pražské části Filip Dvořák se proto rozhodl předložit společnosti ROPID žádost o trvalou změnu trasy.

Mluvčí společnosti organizující pražskou dopravu Filip Drápal deníku Aktuálně.cz potvrdil, že zástupci městské části Prahy 1 už své důvody pro ponechání linky vysvětlili.

Praha 7 je proti

Do jednání o zachování aktuálního spoje se ale hodlá zapojit také městská část Prahy 7, která s trvalou změnou linky nesouhlasí.

"Dočasné výluky akceptujeme, nicméně požadujeme, aby se po dokončení těch etap výstavby tunelu, jež dopravní výluky vyžadují, MHD v Praze 7 vrátila do původního stavu," vysvětluje zástupce starosty Prahy 7 Josef Neuberg.

Boj o trasu není tedy zdaleka u konce a hlavní rozhodnutí je na společnosti ROPID, která se v tuto chvíli zabývá žádostí rady Prahy 1.

"Tento návrh jsme vzali na vědomí a budeme se jím dále zabývat formou anketních průzkumů, rozborů směrových přepravních vztahů, apod.," naznačuje následující postup Filip Drápal.

 

Právě se děje

Další zprávy