Pražská zoo otevře procházku mezi jaguáry a kajmany

Foto: Aktuálně.cz
Pavel Baroch
30. 11. 2012 14:30

Pražská zoologická zahrada by do roku 2017 měla bývalý pavilon pro slony a další velké savce proměnit v areál Amazonie. Vedení zoo představilo vítězný návrh, který vypracoval architektonický ateliér Len + K.

"Rozhodli jsme se starý sloninec, otevřený na počátku 70. let, nelikvidovat. Jeho komplexní rekonstrukcí chceme vytvořit prostory, které představí Amazonii v celé její bohatosti. Plánujeme, že návštěvníci zde uvidí například kajmany, jaguáry, piraně nebo mravenečníky; vůbec největším lákadlem by se však měla stát nádrž s kapustňáky," řekl ředitel zahrady Miroslav Bobek.

Kromě toho se upraví i okolí starého areálu, Amazonie naváže na expozici jihoamerických tučňáků. Ve vstupní části budou nově například vřešťani.

Pavilon bude rozčleněný do pater, takže návštěvníci projdou amazonským pralesem od dna řek až po koruny stromů. Rozpočet celé akce je 250 milionů korun, příští rok se začne s přípravnou fází, vlastní výstavba je naplánovaná na roky 2015 až 2017.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Aktivisté z Greenpeace promítli na budovu vlády vzkaz pro Babiše

Aktivisté ve vzkazu požadovali, aby Česko přijalo plán na uhlíkovou neutralitu v Evropské unii do roku 2050. Česko plán na razantní snížení emisí odmítá, premiér Andrej Babiš (ANO) před několika dny zopakoval, že ani na nadcházejícím jednání evropských státníků ho nepodpoří.

Z Dvořákova nábřeží promítali na budovu české vlády aktivisté heslo "Chraňte klima, aby tady mohly žít i naše děti! Greenpeace." Projekci prokládali obrazy plamenů. Heslo vycházející z předvolebního hesla hnutí ANO vybrala organizace záměrně.

"To je celý smysl té uhlíkové neutrality a všech klimatických opatření. Abychom planetu a životní podmínky v aspoň stávající podobě, ideálně i lepší zanechali i pro naše děti a budoucí generace," vysvětlil aktivista Jan Freidinger.

Další zprávy