Pražská záchranná služba příští rok koupí deset sanitek za 39 milionů korun

ČTK ČTK
28. 12. 2015 14:42
Vozový park se 60 sanitkami hodlá v příštím roce rozšířit Pražská záchranná služba o dalších deset aut. Podle ředitele záchranky jde o nezbytnost.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jan Šilpoch/Economia

Praha - Pražská záchranná služba chce příští rok koupit deset sanitek. Odhadovaná hodnota zakázky je 39 milionů korun. ČTK to řekl ředitel záchranné služby Petr Kolouch. Podle něj jde o nezbytnou obnovu vozového parku.

Záchranáři v Praze mají k dispozici 60 velkých sanitních vozů, jejichž průměrné stáří je pět až šest let. V těchto vozech jezdí k případům zdravotničtí záchranáři, absolventi pomaturitního studia. Lékaři zasahují ve vozech Mercedes-Benz, kterých magistrát před osmi lety koupil patnáct.

Záchranáři kromě toho disponují speciálním vozidlem pro přepravu lidí s nadváhou, záchranářskými bicykly a vozidlem Golem, které je určené pro ošetření většího počtu pacientů na místě neštěstí.

Pražská záchranná služba hospodaří ročně s více než 400 miliony korun, zhruba polovinu platí hlavní město Praha, druhou část pojišťovny. Záchranka zaměstnává kolem 450 lidí. Pražští záchranáři loni ošetřili 110 413 pacientů, tedy asi 300 denně.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Prezidentská kancelář žádá přezkoumat odložení trestního oznámení na senátora Lásku pro křivé obvinění

Kancelář prezidenta republiky požádala pražské městské státní zastupitelství, aby přezkoumalo rozhodnutí policie odložit její trestní oznámení na senátora Václava Lásku (SEN 21) a zástupce organizace Rekonstrukce státu pro křivé obvinění. Trestní oznámení reagovalo na kauzu, ve které kancléř Vratislav Mynář čelil podezření, že se snažil s vědomím prezidenta Miloše Zemana ovlivnit soudce v kauzách důležitých pro Pražský hrad.

Policie v červnu uvedla, že v podání prezidentské kanceláře "nebyly uvedeny skutečnosti nasvědčující tomu, že byl spáchán trestný čin. "Podle právníka prezidentské kanceláře Marka Nespaly dospěli policisté k závěru, že si Láska a zástupci organizace nesprávně vyhodnotili informace a mýlili se v právním hodnocení Mynářova jednání.

"My jsme přesvědčení, že zejména u zkušeného bývalého vyšetřovatele pana Lásky tomu tak nebylo," uvedl právní zástupce prezidentské kanceláře. Podle něj senátor jednal "se zločinným úmyslem poškodit Mynáře v jeho pracovním prostředí."

Další zprávy