Pražská záchranná služba příští rok koupí deset sanitek za 39 milionů korun

ČTK ČTK
28. 12. 2015 14:42
Vozový park se 60 sanitkami hodlá v příštím roce rozšířit Pražská záchranná služba o dalších deset aut. Podle ředitele záchranky jde o nezbytnost.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jan Šilpoch/Economia

Praha - Pražská záchranná služba chce příští rok koupit deset sanitek. Odhadovaná hodnota zakázky je 39 milionů korun. ČTK to řekl ředitel záchranné služby Petr Kolouch. Podle něj jde o nezbytnou obnovu vozového parku.

Záchranáři v Praze mají k dispozici 60 velkých sanitních vozů, jejichž průměrné stáří je pět až šest let. V těchto vozech jezdí k případům zdravotničtí záchranáři, absolventi pomaturitního studia. Lékaři zasahují ve vozech Mercedes-Benz, kterých magistrát před osmi lety koupil patnáct.

Záchranáři kromě toho disponují speciálním vozidlem pro přepravu lidí s nadváhou, záchranářskými bicykly a vozidlem Golem, které je určené pro ošetření většího počtu pacientů na místě neštěstí.

Pražská záchranná služba hospodaří ročně s více než 400 miliony korun, zhruba polovinu platí hlavní město Praha, druhou část pojišťovny. Záchranka zaměstnává kolem 450 lidí. Pražští záchranáři loni ošetřili 110 413 pacientů, tedy asi 300 denně.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Německá prokuratura obvinila cášského biskupa ze zpronevěry

Německá prokuratura obvinila světícího biskupa v Cáchách Johannese Bündgense ze zpronevěry. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle vyšetřovatelů hodnostář zneužil plné moci 78leté ženy trpící demencí a nechal si na svůj soukromý účet z jejího jmění převést celkem 128 000 eur (3,2 milionu korun). Bündgens oznámil, že po dobu svého stíhání nebude dál zastávat svůj úřad.

Podle obvinění biskup peníze získané od seniorky použil na nákup nemovitosti a slíbil jí, že v jeho domě bude mít doživotní právo užívat byt. Do katastru však nebylo věcné břemeno zaneseno.

Cášský biskup a Bündgensův nadřízený Helmut Dieser řekl, že je vyšetřováním šokován a chce, aby se celá záležitost pečlivě prověřila. Bündgens oznámil, že celou částku už ženě vrátil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy