Pražská policie našla u drogového dealera přes tisíc kradených věcí

ČTK ČTK
24. 2. 2016 18:59
Policistů se podařilo zadržet drogového dealera, u kterého našla přes tisícovku kradených věcí. Muž je prý vyměňoval za pervitin. Policie zajistila šperky, elektroniku, zraněně, nářadí, umělecká díla, sportovní potřeby, jízdní kola nebo motocykly. Celý seznam policie zveřejnila na svých stránkách. Část z nalezených věcí se již podařilo vrátit původním majitelům.
Policie, ilustrační foto
Policie, ilustrační foto | Foto: Radek Pecák

Praha - Více než tisícovku kradených věcí našli policisté u údajného drogového dealera z Prahy. Na policejním webu to oznámila mluvčí policie Iveta Martínková.

Zadržený muž si podle ní nechával platit kradenými věcmi za pervitin. Nalezeny byly šperky či elektronika, ale i zbraně. Policie stále hledá majitele většiny lupu, na svých stránkách zveřejnila fotky věcí.

Pražští detektivové dostali loni v červnu od náchodských kolegů tip na podezřelého. "Zjistili, že se jedná o poměrně aktivního drogového dealera, který uživatelům distribuuje převážně pervitin. Za ten si nechává platit buď klasicky penězi, nebo ho mění za různé věci, se kterými poté rovněž obchoduje," sdělila Martínková. Protože věci přinášeli drogově závislí lidé, předpokládali detektivové, že se jedná o kradené zboží.

Koncem ledna získali policisté povolení k prohlídce pěti objektů, kde podezřelý věci měl. Protože se jednalo mimo jiné i o zbraně, prováděla prohlídky zásahová jednotka. Na místě pak policisté našli například elektroniku, nářadí, šperky, umělecká díla, sportovní potřeby, jízdní kola nebo motocykly.

Část z nalezených věcí se již podařilo vrátit původním majitelům. "U většiny z nich je ovšem obtížné majitele dohledat," uvedla mluvčí. Proto prosí, aby se lidé, kteří byli okradeni, podívali na fotografie na policejním webu. Pokud by mezi nimi někdo objevil své věci, může zavolat kriminalistům na číslo 257 003 537, napsat na e-mail [email protected] nebo přijít osobně na adresu Ostrovského 253/3, Praha 5 - Smíchov.

Sedmatřicetiletý zadržený muž i jeho dvaatřicetiletá přítelkyně, která mu podle policie s nelegálním obchodováním pomáhala, jsou podezřelí z podílnictví a obchodování s drogami. Muž byl v minulosti již desetkrát trestán, a nyní má dokonce nastoupit do věznice k výkonu trestu za předchozí zločiny.

Šmírák už není šmírák, ale dobrodinec, který se stará o naše bezpečí. Velký bratr žije. A stejně jako v Orwellově románu ho máme vlastně docela rádi. | Video: Petr Honzejk
 

Právě se děje

před 59 minutami

Ruský ledoborec se dostal do silné bouře a vypověděly mu motory, vyslal signál SOS

Ruský ledoborec, který se nachází s 33 lidmi na palubě u západních břehů Norska, za bouřlivého počasí vyslal tísňové volání. K plavidlu zamířily dva vlečné čluny a záchranný vrtulník. Ruský úřad pro námořní dopravu nicméně vzápětí uvedl, že signál SOS byl vyslán omylem a že loď není v problémech.

Ledoborci Tor západně od norského města Aalesund vypověděly motory, činnost dvou ze čtyř se ale později podařilo obnovit, takže bezprostřední nebezpečí teď ledoborci nehrozí, napsal norský deník Verdens Gang. Situace je ale stále vážná, protože v oblasti je velmi silná bouře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy