Osahával běžkyni, pak se obnažil před matkou s dětmi. Pražská policie hledá útočníka

ČTK ČTK
30. 11. 2018 11:24
Neznámý muž v Praze ukazoval přirození matce s dětmi a další ženě, jednu ženu také na ulici osahával. Policisté po útočníkovi pátrají. Zveřejnili i podobiznu podezřelého a žádají o pomoc při pátrání veřejnost. Na policejním webu to dnes oznámil mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.
Identikit hledaného muže.
Identikit hledaného muže. | Foto: Policie ČR

Všechny tři ženy ve věku od 31 do 43 let muž obtěžoval u Pekařské ulice na panelové cestě vedoucí od autobusové zastávky Šafránkova podél tamní pekárny. První dva případy se staly v neděli 18. listopadu zhruba mezi 13:30 až 14:00. Nejdříve se muž přidal k ženě, která si šla zaběhat.

"Nejprve běžel za ní a posléze vedle ní, přičemž ji začal osahávat na hýždích. Nakonec své oběti zastoupil cestu, a začal ji poměrně razantně osahávat v rozkroku," uvedl Hulan.

Žena se bránila, snažila se muže odstrčit a také ho udeřila pěstí do obličeje. Ani potom ale útočník s osaháváním nepřestal. Teprve když začala žena volat o pomoc, se muž zalekl a utekl. Krátce poté si útočník vybral další běžkyni. Postavil se jí do cesty s obnaženým přirozením. Ženě se ale podařilo utéct.

O den později, v pondělí 19. listopadu kolem 16:45, stejný muž zase obnažil penis před další ženou, tentokrát matkou se třemi malými dětmi. "Na sobě měla v šátku několikatýdenní miminko, vedle sebe pak další dvě své děti útlého věku," popsal situaci mluvčí policie. Žena kvůli leknutí upadla na zem, a muž se pak nad ni s obnaženým přirozením začal sklánět. Napadená ho v tu chvíli kopla mezi nohy, a muž pak utekl.

Všechny napadené popsaly útočníka podobně. Jde o muže ve věku asi 30 až 35 let, vysokého kolem 170 centimetrů, snědé pleti a s vousy. Je zhruba střední postavy, spíše štíhlejší s hubenýma nohama. Při útocích na sobě měl šedou, nebo tmavě šedou mikinu s kapucí, na které byly pruhy, či geometrické obrazce světle šedé až bílé barvy, a šedé kraťasy z teplákoviny.

V okolí místa útoků nejsou žádné kamery, takže policisté disponují pouze popisem a identikitem, podobiznou vytvořenou na základě svědectví napadených. Kriminalisté proto prosí kohokoli, kdo mohl zachytit podezřelého na mobil, fotoaparát či jiné zařízení, aby poskytl snímky nebo videa policii.

Kdokoli, kdo by měl o totožnosti nebo pohybu podezřelého informace, se může obrátit na linku 158. Policisté také prosí, aby se na policejní linku přihlásily dívky a ženy, které zažily podobný útok.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 11 minutami

Uvízlé kamiony zablokovaly silnici mezi Bílou a Ostravicí v Beskydech

Dva kamiony uvízly v pondělí ráno na zasněžené silnici 1/56, kterou v úseku mezi obcemi Bílá a Ostravice zablokovaly. Policie tam dopravu řídila kyvadlově. Vznikaly kolony. Okolo 11:00 se podařilo provoz obnovit, řekla mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Situace podle ní vznikla nedisciplinovaností řidičů. "Vjeli na úsek komunikace, kde to není v tomto ročním období možné. Je tam zákaz vjezdu pro vozidla s váhou nad 12 tun. Nerespektovali dopravní značení," řekla mluvčí.

Oba vozy v serpentinách u přehrady Šance uvízly. "Jeden se už podařilo odstranit ještě ráno. Na uvolnění druhého se pracovalo během dopoledne. Policisté na místě řídili dopravu kyvadlově. Vznikaly ale kolony," uvedl Štětínská.

Zdroj: ČTK
před 15 minutami

Praha rozšíří zákaz reklamy v centru, přibudou dvě nová pásma

Pražský magistrát rozšíří nařízení, kterým jsou zakázány plakáty, plachty a další reklamní nosiče v Pražské památkové rezervaci, na velkou část metropole. Ke stávajícímu nejpřísnějšímu omezení v historickém centru přibudou dvě pásma, první ve čtvrtích okolo rezervace a druhé sahající na jihu až na Nové Dvory, na severu do Troji, na východě do Malešic a na západě do Motola. Rozšíření by mělo začít platit v červenci příštího roku.

Rozšířením se podle schváleného dokumentu zvýší území podléhající regulaci ze zhruba devíti na více než 111 kilometrů čtverečních, tedy asi na dvanáctinásobek.

V Pražské památkové rezervaci se zákaz bude nově týkat i reklamních stojanů. V prvním novém pásu bude ze zákazu vyňata reklama šířená zvukem či obrazem, reklama na dopravních prostředcích, reklamní periodický tisk a reklamní převleky. V pásmu nejdále od centra budou zakázány pouze dodatečné konstrukce na dopravních prostředcích a reklamní plachty.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Kryštof přesouvá vánoční koncerty v O2 areně na prosinec 2021

Kvůli opatřením proti šíření koronaviru kapela Kryštof přeložila oba prosincové vyprodané koncerty v pražské O2 areně na příští rok. Prodáno bylo přes 30 tisíc vstupenek, které zůstávají v platnosti i na nové termíny. Lístky z pátku 4. prosince 2020 platí na nový termín 18. prosince příštího roku. Vstupenky ze soboty 5. prosince platí na 19. prosince 2021.

Na koncertě měla zaznít i píseň Vánoční, kterou Richard Krajčo a skupina Kryštof před dvěma lety nahráli s Karlem Gottem a po dohodě ji představili až nedávno, rok po Gottově loňském úmrtí. Skupina Kryštof kvůli opatřením proti šíření koronaviru vedle O2 areny již přeložila osm letních festivalů Kryštof Kemp.

Zdroj: ČTK
Další zprávy