reklama
 
 

Osahával běžkyni, pak se obnažil před matkou s dětmi. Pražská policie hledá útočníka

30. 11. 2018 11:24
Neznámý muž v Praze ukazoval přirození matce s dětmi a další ženě, jednu ženu také na ulici osahával. Policisté po útočníkovi pátrají. Zveřejnili i podobiznu podezřelého a žádají o pomoc při pátrání veřejnost. Na policejním webu to dnes oznámil mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Všechny tři ženy ve věku od 31 do 43 let muž obtěžoval u Pekařské ulice na panelové cestě vedoucí od autobusové zastávky Šafránkova podél tamní pekárny. První dva případy se staly v neděli 18. listopadu zhruba mezi 13:30 až 14:00. Nejdříve se muž přidal k ženě, která si šla zaběhat.

"Nejprve běžel za ní a posléze vedle ní, přičemž ji začal osahávat na hýždích. Nakonec své oběti zastoupil cestu, a začal ji poměrně razantně osahávat v rozkroku," uvedl Hulan.

Žena se bránila, snažila se muže odstrčit a také ho udeřila pěstí do obličeje. Ani potom ale útočník s osaháváním nepřestal. Teprve když začala žena volat o pomoc, se muž zalekl a utekl. Krátce poté si útočník vybral další běžkyni. Postavil se jí do cesty s obnaženým přirozením. Ženě se ale podařilo utéct.

O den později, v pondělí 19. listopadu kolem 16:45, stejný muž zase obnažil penis před další ženou, tentokrát matkou se třemi malými dětmi. "Na sobě měla v šátku několikatýdenní miminko, vedle sebe pak další dvě své děti útlého věku," popsal situaci mluvčí policie. Žena kvůli leknutí upadla na zem, a muž se pak nad ni s obnaženým přirozením začal sklánět. Napadená ho v tu chvíli kopla mezi nohy, a muž pak utekl.

Všechny napadené popsaly útočníka podobně. Jde o muže ve věku asi 30 až 35 let, vysokého kolem 170 centimetrů, snědé pleti a s vousy. Je zhruba střední postavy, spíše štíhlejší s hubenýma nohama. Při útocích na sobě měl šedou, nebo tmavě šedou mikinu s kapucí, na které byly pruhy, či geometrické obrazce světle šedé až bílé barvy, a šedé kraťasy z teplákoviny.

V okolí místa útoků nejsou žádné kamery, takže policisté disponují pouze popisem a identikitem, podobiznou vytvořenou na základě svědectví napadených. Kriminalisté proto prosí kohokoli, kdo mohl zachytit podezřelého na mobil, fotoaparát či jiné zařízení, aby poskytl snímky nebo videa policii.

Kdokoli, kdo by měl o totožnosti nebo pohybu podezřelého informace, se může obrátit na linku 158. Policisté také prosí, aby se na policejní linku přihlásily dívky a ženy, které zažily podobný útok.

autor: ČTK | 30. 11. 2018 11:24

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama