Pražská MHD se změní. Bémovi navzdory zmizí pár linek

Zpravodajská směna
25. 2. 2010 13:30
Na začátku března tak dojde ke změnám, které primátor nedávno zavrhl

Praha - Ačkoliv primátor Pavel Bém před pár týdny demonstrativně roztrhal plány na omezování MHD z pera společnosti ROPID a halasně tvrdil, že k žádným změnám v pražské dopravě nedojde, realita je trochu jiná.

Odsouhlasený seznam změn, které vejdou v platnost 7. března 2010, nakonec zahrnuje dvaačtyřicet autobusových linek z pražského předměstí a šest vlakových tratí. Centru města se - kromě přetahování o tramvajovou linku číslo 8 - novinky vyhnou.

Autobusové linky 153 a 323 mají být podle plánu zrušeny. Ve všech případech ale přejdou pod jinou linku, případně je nahradí nový spoj.

Největších změn doznaly linky 428, 494 a 469. Konečnou zastávkou posledního jmenovaného spoje byly Říčany, Wolkerova, autobusy nově pojedou až do Březí, zastávky Podskalí.

Došlo také na zřizování, rušení a přemisťování zastávek. Cestující se již nebudou potkávat se zastávkami Cirkusová (323) a Říčany, Voděrádky (428). V Říčanech přibyly zastávky hned tři, jsou jimi Krabošice, Voděrádky, u kapličky a Voděrádky, u podjezdu.

Kompletní výčet změn ROPID vystavil na svých webových stránkách .

 

Právě se děje

Aktualizováno před 11 minutami

Dálnice D1 na Prahu byla za Velkým Meziříčím neprůjezdná kvůli nehodě

Dálnice D1 byla odpoledne za Velkým Meziříčím ve směru na Prahu asi 1,5 hodiny neprůjezdná kvůli havárii cisterny a osobního auta. Původně oznámená byla nehoda cisterny a dodávky. Při nehodě se jeden člověk zranil. S podezřením na těžší zranění ho záchranáři letecky přepravili do brněnské nemocnice, řekl mluvčí záchranářů Petr Janáček. Provoz byl obnoven před 9:30, kolony měly asi osm kilometrů.

Nehoda byla ohlášena krátce před 8:00 přibližně na 140. kilometru mezi exity Měřín a Velké Meziříčí. K nehodě vyjeli i krajští hasiči a také pozemní posádka zdravotní záchranné služby. Před 9:30 byl provoz obnoven dvěma pruhy, havarovaná auta byla odstavena na krajnici.

Zdroj: ČTK
před 12 minutami

Jedna z obžalovaných v kauze Kuciak se neúčastní nového jednání soudu

Slovenský nejvyšší soud jedná o odvoláních v případu vraždy novináře Jána Kuciaka. Jedna ze tří obžalovaných se líčení na vlastní žádost neúčastní.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Clippers i Atlanta vyrovnali proti favoritům série 2. kola play off NBA na 2:2

Basketbalisté Los Angeles Clippers i Atlanty vyrovnali ve svých halách série druhého kola play off NBA proti nejvýše nasazeným týmům po základní části na 2:2. Clippers opět díky třicetibodovým výkonům Kawhiho Leonarda a Paula George porazili podruhé za sebou Utah, tentokrát 118:104, Hawks na předchozí domácí porážku proti Philadelphii odpověděli výhrou 103:100.

2. kolo play off NBA:

Východní konference - 4. zápas:

Atlanta - Philadelphia 103:100, stav série 2:2.

Západní konference - 4. zápas:

LA Clippers - Utah 118:104, stav série 2:2.

před 1 hodinou

Pošta plánuje na víkend odstávku, uzavře všechny pobočky

Všechny pobočky České pošty budou od pátečního večera do pondělí zavřené. Důvodem je plánovaná provozní údržba datových center společnosti. Odstávka se bude týkat jak poboček České pošty, tak Balíkoven Partner. Ty nebudou v době odstávky vydávat zásilky. Řekl to mluvčí pošty Matyáš Vitík.

Odstávka začne v pátek 18. června v 19:00 a potrvá do nedělních 24:00. V termínu plánované odstávky nebudou dostupné ani webové stránky spravované Českou poštou - www.ceskaposta.cz, www.postaonline.cz, www.postovnimuzeum.cz, www.datoveschranky.info, a všechny aplikace, například Sledování zásilek, Kalkulátor zásilek, Informace o poštách nebo PodaniOnline apod.

V uvedeném termínu nebude možné ani kontaktovat call centrum České pošty. Systém datových schránek bude během odstávky v provozu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy