reklama
 
 

Pražská MHD nebude za 30, ale za 26 korun

13. 11. 2007 8:30
Zdražení bude mírnější, než chtěl Doprvaní podnik

Praha - Katastrofický scénař skokového zdražení ježdění pražským metrem či tramvajemi se neodehraje.

Primátor Pavel Bém a radní Radovan Steiner se dohodli s ředitelem Dopravního podniku Martinem Dvořákem na tom, že cena plnocenné jízdenky by od nového roku měla být zvýšena na jen 26 korun z dnešních dvaceti..

Čtrnáctikorunová nepřestupní jízdenka by měla být o čtyři koruny dražší, tedy za 18. Zvýhodněná jízdenka by dle zdroje Aktuálně.cz z Dopravního podniku měla podražit z desíti na třináct korun.

Cena měsíčního kuponu by se měla navýšit o 20 procent, tedy přibližně na 550 korun. U čtvrtletních a ročních kuponů má jít cena nahoru o 15 procent.

Dále čtěte:

O zvýšení jízdného dnes jednal také finanční výbor pražského zastupitelstva. Finanční ředitel Dopravního podniku Ivo Štika zastupitelům objasňoval důvody, kvůli kterým se Dopravní podnik rozhodl ceny zvedat.

Zdražení mělo být horší

"Jednání mělo ale spíše informativní charakter. Výbory nic neschvalují, pouze dávají doporučení Radě. Neměli jsme ale potřebné materiály, Rada hl. města dosud nemá zpracovány podklady. Byla to spíše diskuze o potřebě ceny zvyšovat," řekl Aktuálně.cz předseda finančního výboru, sociální demokrat Petr Hulinský.

V úterý bude o zdražování jednat Rada hlavního města Prahy, ale lze předpokládat, že se ještě k definitivnímu rozhodnutí nedostanou.

Podle původního návrhu Dopravního podniku se přestupní jízdenka na jednotlivou jízdu měla zdražit o padesát procent na třicet korun a nepřestupní jízdenka měla vyšplhat na úroveň současné přestupní, tedy na dvacet korun. Měsíční kupon se měl dostat na 600 a roční na 5800 korun. Hulinský dodal, že ceny tak, jak byly navrhovány Dopravním podnikem, jsou pro pražské sociální demokraty nepřípustné.

autor: rg, eli | 13. 11. 2007 8:30

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama