Pražská MHD - dnes vzplál motor, včera bouchl chladič

red dom
17. 9. 2007 13:52
Nedělní nehoda zranila pět lidí

Praha - Dvakrát v posledních dvou dnech ohrozila technická závoda v linkových autobusech pražské hromadné dopravy zdraví pasažérů. 

Nejprve v neděli vybuchl podle severu České noviny chladič autobusu v Praze 8, dnes dopoledne pak v kloubovému vozu linky 215 začal v Praze 4 hořet motor.

Zatímco při dnešním požáru nebyl nikdo zraněn, nedělní havárie si vyžádala pět zraněných ženy. Všechny měly podle Českých novin opařené a od chladicí kapaliny poleptané nohy. Záchranná služba je převezla do vinohradské nemocnice, dvě z nich po ošetření ihned propustila. 

Příčinou dnešního požáru, při nežm plameny šlehaly ze zadní části autobusu, byl podle serveru Novinky poškozený olejový systém autobusu. "Řidič dojel do stanice, zastavil a lidé stačili autobus včas opustit," cituje server hasiče, který dnešní událost vyšetřoval. 

Škoda z požáru je odhadována na 150 tisíc korun.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy