Praze 2 budou vládnout ODS, ČSSD a Zelení

Domácí Domácí
28. 10. 2010 9:44
Starostou by se mohl stát Jiří Paluska z ODS.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Jan Langer

Praha - Po Praze 1 je o budoucí koalici rozhodnuto také v další městské části. V Praze 2 se na spolupráci domluvili ODS, ČSSD a Strana zelených.

Aktuálně.cz to potvrdil Jiří Paluska, člen vyjednávacího týmu místní ODS a pravděpodobně také budoucí starosta Prahy 2: "Ve středu večer naše oblastní rada koalici odsouhlasila." 

"Obvodní výkonný výbor s koalicí souhlasil. Spolupráci s ODS, která je na Praze 2 slušná a nemá za sebou prakticky žádné kauzy, jsme samozřejmě schválili s vědomím programových kompromisů ze všech stran," uvedl Jan Pech z ČSSD. 

"Pro tuto koalici jsme se nakonec rozhodli proto, že je složena ze stran, které chtějí obecní majetek spravovat a kultivovat, nikoli ho masivně rozprodávat," uvedl Michal Uhl, člen vyjednávacího týmu Strany zelených (SZ).

Prodej obecního majetku, především bytů, se stal jedním z hlavních bodů předvolebního boje v Praze 2. TOP 09 a Občané za spokojené bydlení prosazovali, aby byly veškeré obecní byty nabídnuty k prodeji. ODS a ČSSD považovaly za nutné ponechat část bytového fondu v obecní správě. Strana zelených zase upozorňovala na to, že množství bytů, které nyní městské části patří, je již hraniční.  

Koaliční smlouva by měla být podepsána v pondělí 1. listopadu. Ustavující zasedání zastupitelstva je plánováno na pondělí 8. listopadu. V opozici tak zůstanou TOP 09 a Občané za spokojené bydlení (OSB). 

V pětatřicetičlenném zastupitelstvu obsadí ODS jedenáct, TOP 09 osm, OSB osm, ČSSD šest a SZ dvě křesla. Plánovaná koalice by tedy disponovala 19 hlasy oproti 16 hlasům opozice.

 

Právě se děje

Další zprávy