Praze 2 budou vládnout ODS, ČSSD a Zelení

Domácí Domácí
28. 10. 2010 9:44
Starostou by se mohl stát Jiří Paluska z ODS.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Jan Langer

Praha - Po Praze 1 je o budoucí koalici rozhodnuto také v další městské části. V Praze 2 se na spolupráci domluvili ODS, ČSSD a Strana zelených.

Aktuálně.cz to potvrdil Jiří Paluska, člen vyjednávacího týmu místní ODS a pravděpodobně také budoucí starosta Prahy 2: "Ve středu večer naše oblastní rada koalici odsouhlasila." 

"Obvodní výkonný výbor s koalicí souhlasil. Spolupráci s ODS, která je na Praze 2 slušná a nemá za sebou prakticky žádné kauzy, jsme samozřejmě schválili s vědomím programových kompromisů ze všech stran," uvedl Jan Pech z ČSSD. 

"Pro tuto koalici jsme se nakonec rozhodli proto, že je složena ze stran, které chtějí obecní majetek spravovat a kultivovat, nikoli ho masivně rozprodávat," uvedl Michal Uhl, člen vyjednávacího týmu Strany zelených (SZ).

Prodej obecního majetku, především bytů, se stal jedním z hlavních bodů předvolebního boje v Praze 2. TOP 09 a Občané za spokojené bydlení prosazovali, aby byly veškeré obecní byty nabídnuty k prodeji. ODS a ČSSD považovaly za nutné ponechat část bytového fondu v obecní správě. Strana zelených zase upozorňovala na to, že množství bytů, které nyní městské části patří, je již hraniční.  

Koaliční smlouva by měla být podepsána v pondělí 1. listopadu. Ustavující zasedání zastupitelstva je plánováno na pondělí 8. listopadu. V opozici tak zůstanou TOP 09 a Občané za spokojené bydlení (OSB). 

V pětatřicetičlenném zastupitelstvu obsadí ODS jedenáct, TOP 09 osm, OSB osm, ČSSD šest a SZ dvě křesla. Plánovaná koalice by tedy disponovala 19 hlasy oproti 16 hlasům opozice.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 19 minutami

Polský výrobce léčiv Polpharma chce převzít českou Zentivu, píše Reuters

Největší polský výrobce léčiv Polpharma pracuje na nabídce na převzetí českého rivala Zentiva za čtyři miliardy dolarů. Uvedly to zdroje agentury Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy