Pražané mění územní plán. Podívejte, co se děje s jejich návrhy

Pražané mění územní plán. Podívejte, co se děje s jejich návrhy
Platný územní plán Prahy by už neměl platit moc dlouho. I když: Brno projednává koncept nového územního plánu už pět let...
V podatelně nejprve každý podnět od občana dostane své identifikační číslo
Zpracování připomínek má na starosti odbor územního plánu, jak jinak...
Námitky, podněty a připomínky Pražanů už mají své identikační číslo z podatelny jako kterýkoli jiný dopis, co dorazí na magistrát. Teď se s nimi začne pracovat
Foto: Pavel Baroch
Pavel Baroch
20. 1. 2010 17:14

Připomínky Pražanů ke konceptu nového územního plánu zaplavily magistrát. Úředníci odhadují, že se celkový počet všech námitek či podnětů zastaví u čísla 8 tisíc. Aby žádná z přípominek nezapadla, musí se každá pečlivě zúřadovat. Podívejte se, jak požadavky občanů putují po pražském magistrátu.

Aktuálně.cz se jako první redakce na vlastní oči seznámila s celým procesem zpracování připomínek občanů ke konceptu nového územního plánu, který stanoví podobu Prahy na dalších 15 let.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 15 minutami

Soud na Slovensku potrestal 14 lety vězení bývalého elitního prokurátora

Soud na Slovensku uznal bývalého šéfa elitní složky prokuratury Dušana Kováčika vinným z korupce a z dalších trestných činů. Za to mu vyměřil 14 let vězení a trest propadnutí majetku. Vůči tomuto rozhodnutí soudu první instance se lze odvolat.

Kováčik je zatím nejvýše postaveným někdejším představitelem slovenské justice, který byl odsouzen, byť nepravomocně, po několika vlnách zatýkání vysokých úředníků, podnikatelů či soudců. Tato zatýkání Slovensko zažilo po loňských parlamentních volbách, které skončily porážkou do té doby vládních sociálních demokratů (Směr-SD) expremiéra Roberta Fica.

Zdroj: ČTK
Další zprávy