Právníka Rathovy manželky napadli. Policie o ničem neví

Radek Nohl Radek Nohl
22. 5. 2012 10:56
Verze, proč k útoku došlo, se liší. Šejnost říká, že je to kvůli kauze poslance Ratha

Prahy - Právník František Šejnost, který zastupuje manželku poslance Davida Ratha, tvrdí, že ho v pondělí večer napadli dva útočníci a způsobili mu zranění na hlavě.  

K napadení údajně došlo v pondělí večer v Kladně. Verze, proč ho měli muži napadnout, se ale liší.

Šejnost říká, že to má souvislost s Rathovou kauzou a dvojice chtěla, aby se přestal v případu angažovat.

Advokátka Klára Samková, která za několik minut na místo incidentu přijela, říká, že útočníci po Šejnostovi chtěli, aby jim vrátil peníze, které jim dluží.

"Nebyla jsem přímo u toho napadení, ale vím o tom. Jsou to údajně nějací jeho známí. Oni sami tvrdili, že jim dluží peníze," uvedla pro Aktuálně.cz Samková.

Šejnost to, že by někomu dlužil peníze, označil za nesmysl. Podle jeho slov po něm chtěli, aby rezignoval na mluvčího Rathovy rodiny. "Bylo to až na hranici vydírání," řekl právník ČTK.

Policie nikoho nenašla

Po útoku měl Šejnost podle Samkové v obličeji krev. Právník řekl, že zavolal na tísňovou linku 158. Policie podle něj na místo incidentu nepřijela. Šejnost nenavštívil ani nemocnici, zranění na hlavě si ošetřil sám.

Napadení souvisí s kauzou Davida Ratha, říká právník.
Napadení souvisí s kauzou Davida Ratha, říká právník. | Foto: Ludvík Hradilek

Mluvčí kladenské policie Michaela Nováková Aktuálně.cz potvrdila, že muž, který tvrdil, že ho napadli dva útočníci, v pondělí kolem půl osmé večer na tísňovou linku volal.

"Když ale policisté na místo během deseti minut přijeli, zjistili, že udal špatnou adresu. Na náměstí poté nenašli ani zmíněného muže, ani útočníky," uvedla Nováková.

Podle čísla popisného nakonec objevili restauraci, kde se měl incident stát. "Obsluha potvrdila, že tam došlo ke slovní rozepři tří mužů. Nikdo nikoho fyzicky nenapadal, muži odešli," podotkla Nováková.

Policie podle jejích slov v současné době čeká na to, zda se na ni kvůli pondělnímu útoku obrátí. "Zatím nám nic neoznámil," dodala Nováková.  

Hejtman Rath sobě. Podívejte se na jeho pomníky ve Středočeském kraji:

Bude Samková zastupovat Ratha?

Samková se právě v pondělí večer měla s manželkou Davida Ratha a jejím zástupcem domluvit, zda bude poslance v jeho kauze zastupovat. Kvůli útoku se ale na ničem nedohodli.

"Já vůbec nevím, jestli paní Rathová a pan Rath stojí o moje právnické služby. Ponechávám to osudu. Paní Rathová má můj telefon, tak se na mě může obrátit," prohlásila Samková.

Právník Šejnost má v současné době pozastavenou advokátní činnost. Je obžalovaný kvůli znásilnění a sexuálnímu nátlaku. Podle jeho advokáta však Šejnostovo jednání spočívalo pouze v tom, že v jeho bytě byly se souhlasem mladé ženy foceny akty za přítomnosti známého pražského pornoherce.

Dodatečné sdělení: V srpnu 2018 Městský soud Františka Šejnosta s konečnou platností zprostil obvinění ze znásilnění a sexuálního nátlaku, k nimž podle žaloby mělo dojít v roce 2011.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Útočník na severu Tuniska ubodal Francouze, pak zranil vojáka

Útočník na severu Tuniska zabil nožem francouzského občana, který byl v zemi na návštěvě u příbuzných, a zranil jednoho tuniského vojáka. S odkazem na ministerstvo vnitra o tom informovala tuniská agentura TAP. Osmadvacetiletý pachatel je na útěku, policie však zná jeho identitu. Motiv útoku je zatím nejasný. V posledních letech na bezpečnostní složky i zahraniční turisty v Tunisku často útočili islamističtí ozbrojenci, připomíná agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy