Právníci MSB Legal se objevují ve zdravotnickém byznysu

Radek Nohl Radek Nohl
30. 5. 2013 10:20
Skupina Medicon dostává na úhradách od VZP peníze srovnatelné s krajskými nemocnicemi
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Jan Langer

Praha - Advokáti vlivné pražské kanceláře MSB Legal, známé spíše pod dřívějším názvem Šachta & Partners, se během posledního zhruba tři čtvrtě roku objevili na klíčových místech významné privátní skupiny Medicon, která v Praze vlastní polikliniky, specializované kliniky i lékárny.

Význam této skupiny dokládá podle deníku Insider fakt, že jen největší tuzemská pojišťovna VZP jí zaplatila na úhradách částku blížící se půlmiliardě korun a další platby přišly od dalších zdravotních pojišťoven. Pro srovnání: jde o takové peníze, které v posledních letech dostávaly větší krajské nemocnice, například v Teplicích, Kladně nebo Uherském Hradišti.

Advokáti MSB Legal dnes sedí v představenstvech či dozorčích radách více než deseti společností Mediconu. Insider z veřejných registrů vyčetl, že vedle trojice právníků - Karolíny Babákové, Davida Michala a Marka Stubleyho - zde působí od roku 2009 také někdejší uhlobaroni z Mostecké uhelné společnosti Marek Čmejla a Jiří Diviš.

Čtěte více v placeném deníku Insider:
Jaké polikliniky a nemocnice ovládá skupina Medicon?

 

Právě se děje

Aktualizováno před 12 minutami

Při výbuchu v mešitě u Kábulu zahynulo 12 lidí, terčem byl možná imám

Nejméně 12 mrtvých a 15 zraněných si vyžádala páteční exploze v mešitě poblíž afghánské metropole Kábulu. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na místní policii. Mezi oběťmi je i imám, který podle bezpečnostních složek mohl být terčem útoku.

Mluvčí kábulské policie uvedl, že uvnitř mešity byly předem nastraženy výbušniny, které poté explodovaly v době pátečních modliteb. K atentátu se zatím nikdo nepřihlásil, policie zahájila vyšetřování.

Islamistické hnutí Tálibán a afghánská vláda, které spolu vedou boje, vyhlásily od čtvrtka třídenní příměří u příležitosti svátku íd al-fitr, který se slaví na konci muslimského postního měsíce ramadánu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy