Pravice v krajích ulehčí boj s poplatky, věří Paroubek

Lenka Smyčková
12. 11. 2008 18:38
Předseda ČSSD navštívil jižní Moravu. Spojení ODS nezakázal
Jiří Paroubek a Michal Hašek při sledování výsledků voleb v Lidovém domě
Jiří Paroubek a Michal Hašek při sledování výsledků voleb v Lidovém domě | Foto: Ludvík Hradilek

Brno - Předseda ČSSD Jiří Paroubek zamířil do Brna.

Jihomoravskou metropoli navštívil den poté, co jeho poslanec Michal Hašek vybral za partnera pro jednání o krajské koalici ODS.

Paroubek Haška nekritizoval, naopak. ODS a lidovci v čele krajů podle něj mohou sociálním demokratům pomoci s bojem proti regulačním poplatkům ve zdravotnictví.

"Akceptují všechny naše programové priority - rušení poplatků, přeměnu krajských nemocnic na neziskové společnosti a závazek, že neprivatizujeme veřejné služby. Paradoxně nám tak pomohou plnit náš volební program, což je důležité i z důvodů tlaku na ministra Julínka i celou vládu Mirka Topolánka, aby přehodnotili praxi poplatků ve zdravotnictví," tvrdí.

To, že lidovečtí a občanskodemokratičtí radní podpoří boj proti poplatkům, může podle Paroubka napomoci rozdělení vládní koalice. "A my na to také spoléháme," dodal.

Foto: Aktuálně.cz
Blog Jiřího Paroubka na Aktuálně.cz

ODS šla prý do ponižujících čísel

Trojkoalici s ODS a KDU-ČSL sestavila ČSSD na Olomoucku a Zlínsku. V jižních Čechách a na jižní Moravě se chtějí spojit jen dva největší rivalové - ČSSD a ODS.

Hašek přitom stále tvrdí, že ODS je jen "první na řadě" v jednáních o koalici. Pokud by se s jejími představiteli nedohodl, půjde za druhými lidovci.

"Dávám přednost levicovému řešení. Nepovažuji koalice s ODS za ideální řešení, nicméně všude jsou zatím tyto koalice postaveny tak, že sociální demokracie má rozhodnou většinu. Třeba v Olomouckém kraji bych na místě ODS do tak ponižujících čísel nešel," řekl šéf ČSSD na adresu politických rivalů.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Rusko zahájilo trestní stíhání kvůli odstranění Koněvovy sochy

Vyšetřovací výbor Ruské federace zahájil trestní stíhání kvůli odstranění sochy sovětského maršála Ivana Koněva v Praze. Podle agentury TASS to v pátek oznámila mluvčí výboru Světlana Petrenková. Radnice Prahy 6 sochu nechala odstranit minulý pátek.

Ruská diplomacie ve čtvrtek záležitost označila za zločin, který nezůstane bez odpovědi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy