Prahou šli příznivci konopí, pod Václavem voněla tráva

sim
10. 5. 2008 15:40
Hlavní část programu se odehrála na Parukářce
Million Marihuana March 2008
Million Marihuana March 2008 | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Pod sochou svatého Václava na pražském Václavském náměstí začal v sobotu v jednu hodinu happening za dekriminalizaci marihuany.

Akce byla naplánovaná jako protestní pochod - její účastníci se zhruba po hodině projevů pěšky přesunuli přes Vinohradskou třídu do parku Parukářka na Žižkově. Tam byl připraven program s přednáškami, prodejní stánky s konopnými výrobky a info-stánky. Také se promítaly dokumenty o konopí a vystoupili pacienti, kteří se již dlouhodobě úspěšně konopím léčí.

"Vystoupila zde i paní Mária Brodská, podmíněně odsouzená ke 2 letům vězení za pěstování konopí pro léčbu svých vážných zdravotních potíží," upozornil za pořadatele Jiří Novák.

V jejím případě ovšem Nejvyšší soud zrušil rozsudky nižších soudů a rozhodl, že pěstování konopí pro léčebné účely není trestným činem, protože nenaplňuje podmínku společenské nebezpečnosti.

Na akci přišlo několik stovek převážně mladých lidí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy