Praha zrušila zakázku na kontejnery pro bezdomovce

ČTK ČTK
6. 8. 2013 14:26
Jak bude situaci řešit, není jasné. Patrně v mrazech znovu postaví vyhřívané stany.
Jak bude nyní Praha situaci řešit, není jasné. Patrně v mrazech bezdomovcům znovu postaví vyhřívané velkokapacitní stany.
Jak bude nyní Praha situaci řešit, není jasné. Patrně v mrazech bezdomovcům znovu postaví vyhřívané velkokapacitní stany. | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Praha zrušila zakázku na obytné kontejnery, které měly sloužit lidem bez domova a lidem v krizových situacích.

Informace o zrušeném tendru, jehož předpokládaná hodnota měla být 14 milionů korun bez DPH, zjistila ČTK ve věstníku veřejných zakázek.

Kontejnery měly sloužit bezdomovcům především v zimních měsících. Jak bude nyní Praha situaci řešit, není jasné. Patrně v mrazech bezdomovcům znovu postaví vyhřívané velkokapacitní stany.

Kontejnery měly původně lidem bez domova sloužit už uplynulou zimu. Pomoc v nich měli najít nejen bezdomovci, ale třeba i drogově závislí lidé.

Město ale nestihlo zakázku včas vypsat a nakonec ji úplně zrušilo. Podle věstníku totiž přišla pouze jedna nabídka.

Praha plánovala koupit až 24 ubytovacích buněk. Na parametrech kontejnerů se už dřív domluvila s organizacemi, které se věnují sociálním programům. Poskytovatelům sociálních služeb je město chtělo půjčovat zdarma.

Mobilní zařízení mělo být podle potřeby možné převézt a jeřábem umístit do některé z vybraných lokalit. Jedním z vytipovaných míst byl Rohanský ostrov.

Praha plánovala, že kontejnery se sociálním zázemím, zdravotnickou ordinací a možností noclehu budou bezdomovcům k dispozici nepřetržitě od poloviny prosince až do konce února.

Kde stráví lidé bez domova příští zimu, není zatím rozhodnuto. V případě velkých mrazů Praha pravděpodobně stejně jako v minulých letech postaví stany na Rohanském ostrově a v centru města pod magistrálou u křižovatky U Bulhara.

Bezdomovectví je v Praze, kde podle odhadů žije na ulici kolem 4000 lidí, tíživým problémem obzvlášť v zimním období. Každý rok umrzne několik bezdomovců.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy